Kıbrıs Sperm Donasyonu Yaptıranlar

Gebeliğin oluşmasına engel teşkil eden sperm yokluğu veya azlığında sperm bankasından tedarik edilen canlı spermler yardımıyla gebelik sağlanır. Kıbrıs sperm donasyonu yaptıranlar bu yöntem sayesinde sağlıklı bir gebelik geçirmekte ve bebek sahibi olabilmektedir. Kıbrıs sperm nakli yaptıranların yada yaptıracak olanların dikkat etmesi gereken en önemli husus donörün yapılması gereken testlerin hepsini başarı ile tamamlamış olmasıdır. Kıbrıs sperm donasyonunda kullanılan spermler Avrupa ülkelerindeki lisanslı ve kaliteli sperm bankalarından temin edilmektedir. Spermleri kullanılan kişinin ve uygulama yapılacak olan kişinin kimliği gizlilik esaslarına uygun bir şekilde gerçekleştirilir. Her iki tarafta birbirinin hakkında hiçbir bilgiye sahip değildir ve birbirlerini görmezler. Birbirlerinin iletişim bilgilerini almazlar.

Sperm donasyonu yapılacak olan kişiye gerekli olan tüm jinekolojik tedaviler uygulanır. Ve bu şekilde sperm donasyonu süreci başlamış olur. Yaklaşık 1 veya 2 hafta kadar yumurtaların gelişim süreci gözlemlenir. Daha sonrasında yeterli miktarda ve sağlıklı yumurta gelişiminin ardından yumurtaların tamamen olgunlaşması için enjeksiyon yapılır. Ve takip eden 1,5 gün içerisinde olgunlaşan yumurtalar toplanır. Bu toplanan yumurtalar laboratuvar ortamında spermler ile birleştirerek embriyo elde edilir. Hamilelik düşünen kişinin talebi doğrultusunda bu oluşturulan embriyoların bir kısmı dondurulur. Mevcut embriyoların ise anne rahmine ulaşması sağlanır. Bu işlemi takip eden 12. Günde kanda ilgili hormon testleri yapılır ve gebeliğin oluşup oluşmadığı incelenir.

Sperm Donasyonu Fiyatları

Sperm donasyonu uygulaması ile doğuştan veya sonradan meydana gelen, sperm üretimine bağlı olarak çocuk sahibi olamayan kişilerin, sperm bankalarına başvurarak çocuk sahibi olmaları mümkündür. Sperm donasyonu tedavisi genellikle azospermik biyopsilerinde başarı sağlayamayan kişilerce tercih edilebilmektedir.

Genellikle sperm donasyonu işlemi, çocuk sahibi olmak isteyen bekâr kadınlar tarafından veya lezbiyen çiftler tarafından tercih edilmektedir. Semende sperm olmama durumuna sahip erkeklerin çocuk sahibi olabilmesi için bu ve benzeri uygulamaları kullanarak uygun sperm donasyonu fiyatları ile çocuk sahibi olabilirler.

Sperm Donasyonu Nedir?

Sperm donasyonu ile hamile kalanlar genellikle uygulamanın %95 oranında fayda sağladığının bir sonucudur. Sperm donasyonu bir diğer ifade ile sperm nakli, erkeklerin herhangi bir neden bağlı olarak sperm üretememelerinden kaynaklı olarak, çocuk sahibi olamama durumlarında uygulanan bir tür yöntemdir. Tüp bebek tedavileri sayesinde bu tip sorunlara sahip kişiler, Sperm donasyonu uygulaması ile çocuk sahibi olabilirler.

Sperm donasyonu işlemleri birçok farklı aşamadan oluşmaktadır. Sperm naklinin gerçekleştirilmesi için anne adayının tedavi için uygun şartlara sahip olması gerekmektedir. Sperm kalitesi düşük ve sperm üretimi olmayan kişiler bu tedavi yöntemlerini kullanarak çocuk sahibi olabilirler.

Kimlere Sperm Donasyonu İşlemi Uygulanır?

Sperm nakli işleminin uygulanabilmesi için kişilerin uygun özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Genellikle herkes için bu işlem uygulanabilmektedir. Sperm donasyonu uygulaması;

 • Kemoterapi vb. tedavilerden dolayı sperm üretimi zarar görmüş kişiler
 • Testis hastaları
 • Ateşli vb. hastalıklarla testisleri zarar görmüş kişiler
 • Tüp bebek tedavisinde sperm kalitesinden dolayı başarısız olmuş kişiler
 • Akraba evliliklerine bağlı olarak risk grubu altında olan kişiler ve
 • Bekâr kadınlara

Yapılabilmektedir. Sperm donasyonu işlemine uygun olan anne adaylarına uygun sperm aktarımı yapıldıktan sonra, doktor kontrolünde tedavi süreci kontrol edilmektedir.

Sperm donsayonu fiyatı hizmet veren sağlık kuruluşlarına göre farklılık gösterecektir. Bunun yanı sıra, tedavi tipi ve yöntemleri de bu fiyatların belirlenmesinde en büyük etkendir. Profesyonel sağlık kuruluşları dışında bu hizmetlerden yararlanmanız tavsiye edilmez.

Sperm Donasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Sperm donasyonu tedavisi özellikle son yıllarda çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Sperm donasyonu tedavisi alacak kişiler birçok farklı aşamadan geçerler. Sperm donasyonu uygulama aşamaları;

 • Anne adayları muayene edilerek çeşitli testlerden geçirilir
 • Yumurtalıklar farklı yöntemler kullanılarak nakle hazırlanır
 • Yumurtanın gelişimi takip edilerek uygun teşviklerle süreç hızlandırılır
 • 34 – 36 saat arasında bekletilen sperm rahme nakledilir

Bu aşamaların ardından tedavinin diğer aşamalarına geçilmektedir. Tüp bebek yöntemi tercih edilmişse adaylar bu işlemlere göre hazırlanmaktadır. Âdetin 2’inci veya 3’üncü gününde yumurtalık bölgesine işlem uygulanır. 7 – 12 gün sürelerle yumurta gelişimi sağlanmaktadır.

Bu adımlar takip edilerek sperm donasyon işlemi sonuçlandırılmaktadır. Tedavi sonrası doğal gelişimin takip edilmesi oldukça önemlidir.

Sperm Donasyonu Süreci Nasıl İşler?

Sperm donasyon süreci tedaviye karar verildiği ilk andan itibaren başlamaktadır. Kurumsal görüşmelerin ve adaylara yapılan testlerin ardından uygun kişiler tedaviye alınırlar.

Sperm donasyonu tedavisi için yaklaşık olarak 15 – 20 gün ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra, adetin ilk iki üç günü içinde iğne tedavisi ile yumurta çoğalma işlemleri yapılır. 12 veya 14 gün sonunda toplama işlemlerine geçilmektedir. Anneden alınan yumurtalar uygun spermler ile özel olarak döllenmektedir.

Döllenme işleminin yapılmasının ardından 5 – 6 gün içinde embriyolar annenin rahmine enjekte edilmektedir. Sperm donasyonu işleminden yaklaşık 12 gün sonra tedavi gebelik ile sonuçlanmaktadır. Sperm donasyonu fiyatı uygulanacak tedavi yöntemlerine ve ek işlemlere göre belirlenmektedir.

Kıbrıs Sperm Donasyonu Fiyatları

Kıbrıs sperm donasyonu fiyatı bütün masraflar dahil 4000 Eurodur.Ulaşım ve konaklama seçeneklerinize göre fiyat farklıkları olabilir.Yasal detaylar ve daha ayrıntılı bilgi için doktorumuzla veya hasta kordinatörlerimizle görüşerek tedavi detayını netleştirebilirisiniz.

Sperm Donasyonu Fiyatları 2021-2022

Azospermi dediğimiz rahatsızlık, pek çok insanın başını ağrıtan konulardan biri. Meni içerisinde sperm olmadığında, çocuk sahibi olmak çok zordur. Bu gibi hususlarda tedavi yöntemleri ve tüp bebek tedavi merkezlerinin tavsiyeleri çok önemlidir. Uzman doktorlar ve Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek tedavi merkezleri, insanlar için bu konuda açıklayıcı bir tedavi süreci ortaya koymuştur. Bununla birlikte sperm donasyonu fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde insanların karşısına çıkmış ve uygun ödeme koşullarını en iyi biçimde seçenek olarak göstermiştir.

Kaliteli hizmetler ve sağlıklı seçenekler, pek çok kişinin takip etmek istediği önemli sonuçları ortaya koymaktadır. Emeğini ve kabiliyetini güvenilir çalışma koşullarıyla gözden geçiren uzmanlar, burada elde ettikleri sonuçlarla birlikte insanlara yardımcı olmaya devam etmektedir.

Sperm Donasyonu Ve Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri

Tüp bebek tedavi yöntemlerinin çok çeşitli olduğunu biliyoruz. Bu çeşitliliğin yanı sıra ihtiyaç karşılayan seçenekler, tetkik ve tedavi süreci ile karşımıza çıkmaktadır. Hem maliyet bakımından hem de kaliteli hizmet bakımından, Kıbrıs’ta bulunan merkezler işini çok iyi yapıyor. Özellikle de iletişime geçtiğiniz andan itibaren, sperm donasyonu fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde 2000-4000 Euro gibi uygun çözümleri göstermektedir.

Uygun hizmet bakımından burada ortaya çıkan sonuçlar, kesinlikle insanlar için sağlıklı ve avantajlı bir çözümlü ortaya koymaktadır. Aynı şekilde güvenilir sonuçlarla birlikte, kalite bakımından burada yapılan değerlendirmeleri en iyi sonuçlarla birlikte gözden geçirmek gerekmektedir.

Donasyon Ücretleri 2021-2022

Güven, kalite ve sağlık noktasında, gerçekten Kıbrıs tüp bebek merkezleri çok önemli bir yere gelmiştir. Kat ettiği mesafe ve avantajlar bakımından, buradaki sağlık merkezleri insanlara yardımcı olmaya devam etmektedir. Sperm donasyonu fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde iyi bir sonuç ortaya koyarken, aynı zamanda burada gerçekleşen tedaviyi fırsatlarının insanlar için sağlık ve avantaj sembolize ettiği görülmektedir. Son derece bilinçli bir biçimde çalışmalar kendini gösterirken, bu çalışmalar neticesinde insanların memnuniyetini daha iyi şartlarda değerlendirmek söz konusu olmaktadır. Bilinçli ve kabiliyetli uzmanların desteği ile avantajlı çözümleri daha iyi şartlarda görebiliriz.

Sperm Dondurma Merkezleri

Azospermi ve benzer problemle karşı karşıya olan erkeklerin çocuk sahibi olması, farklı yöntemler ile birlikte mümkün olabilir. Özellikle sperm donasyonunun son yıllarda daha çok tercih edilen bir yöntem olduğu bilinmektedir. ejakülasyon ve semen örnekleri ile elde edilen yöntemler sayesinde, sperm örnekleri alınır, dondurulur ve donasyon için hazır hale gelir. Bu konuda yapılan çalışmalar, özellikle insanların sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olması için iyi bir fırsat yaratmaktadır.

Sperm dondurma merkezleri ve tüp bebek tedavi merkezleri, ortaklaşa yürütülen çalışmalarla birlikte sağlıklı sonuçları insanların karşısına çıkarmaktadır. Özellikle de çocuk sahibi olma noktasında, erkeklerde oluşan problemleri gidermek için bu merkezlerin insanlar için güvenilir çalışmaları söz konusu olmaktadır.

Sperm Dondurma Merkezleri Ve Hizmetleri

Güvenilir hizmet ve tedarik noktasında, sperm dondurma merkezleri insanlar için adeta açık bir kapı gibidir. Sağlıklı hizmetlerin yanı sıra insanların memnuniyeti noktasında, burada prensipli ve kaliteli çalışmalar söz konusu olmaktadır. Son derece uygun ve avantajlı koşulların yardımı ile birlikte, güvenilir sağlık merkezlerinin insanlara çok büyük desteğini burada görmek mümkün olmaktadır. Gelişmiş ve nitelikli pozisyonda fırsatlarla, tüp bebek sağlık merkezlerinin ihtiyaçları daha bilinçli bir şekilde karşıladı burada görülmektedir

Sperm Dondurma Merkezleri Ve Hizmetleri

Güvenilir hizmet ve tedarik noktasında, sperm dondurma merkezleri insanlar için adeta açık bir kapı gibidir. Sağlıklı hizmetlerin yanı sıra insanların memnuniyeti noktasında, burada prensipli ve kaliteli çalışmalar söz konusu olmaktadır. Son derece uygun ve avantajlı koşulların yardımı ile birlikte, güvenilir sağlık merkezlerinin insanlara çok büyük desteğini burada görmek mümkün olmaktadır. Gelişmiş ve nitelikli pozisyonda fırsatlarla, tüp bebek sağlık merkezlerinin ihtiyaçları daha bilinçli bir şekilde karşıladı burada görülmektedir

Sperm Dondurma Merkezleri Ve İhtiyaç Karşılayan Yöntemler

Dondurulmuş sperm ilerleyen dönemlerde ihtiyaçları karşılayacak önemli bir unsurdur. Çocuk sahibi olmak ve özellikle de bu konuda fırsatları değerlendirmek isteyen insanlar için, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri tam doğru adres olarak gösterilmek durumundadır. Burada bulunan güvenilir bir sağlık merkezinin size çok büyük katkısı olacaktır. Aynı zamanda nitelikli hizmet ve tedavi yöntemleri ile buradaki çalışmaların avantajı sonuçlarını daha yakından görebilirsiniz.

Sperm dondurma merkezleri burada insanların çocuk sahibi olmak için mutlaka üzerinde durması gereken bir noktadır. Uygun koşullarda saklanmış olan spermler, ilerleyen dönemlerde dünyaya gelecek çocukların adeta temel taşını ve alt yapısını oluşturmaktadır. Sperm donasyonu gibi bir hizmeti gerçekleştirme noktasında yine bu merkezlerin önemli görevleri üstlendiği bilinmektedir. Çok başarılı çalışmalarla birlikte özellikle tüp bebek tedavi yöntemlerini buradaki avantajlarla değerlendirmek söz konusudur.

Yumurta Bağışı Nedir?

Yumurta bağışı bir kadının bir yada birden daha fazla hücresini çeşitli teknikler yardımıyla bir yumurta bağışlama merkezine bağışlamasıdır. Bu yumurtalar daha sonra hamile kalma olasılığı kalmamış yada çok düşük olan kadınlara nakil yapılır ve bu şekilde hamile kalmaları sağlanır. Bu işlem ilk olarak 1984 yılında Los Angeles Tıp Fakültesinde gerçekleştirilmiştir. Bizim ülkemizde ise yasalarla kısıtlanmış bir yöntemdir.

Yumurta bağışı alıcının tercih edeceği bir yakını olabileceği gibi hiç tanımadığı birisi de olabilir. Bu tamamen tercihe bağlı bir durumdur. Ancak yumurta bağışı yapacak olan kadında aranan birtakım özellikler vardır. Örneğin yumurtayı verecek olan kadının 18-35 yaş aralığında olması başlıca aranan özellikler arasındadır. Daha öncesinde hamilelik geçirmiş olanlar yumurta bağışı için en uygun adaylardır. Ayrıca yumurta bağışı yapacak olan kadınlar detaylı bir sağlık taramasından geçmelidir. Tıpkı veren gibi alıcı kadın da birçok sağlık testinden geçmeli ve bebeği taşımaya engel bir rahatsızlığı olmamalıdır.

YUMURTA BAĞIŞI TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Yumurta bağışı işleminde hem alıcı hem verici tarafın tedavileri eş zamanlı bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle öncelikle her iki tarafın regl dönemi birbirine eş zamanlı duruma getirilir. Bunun gerçekleştirilemediği durumlarda ise alıcı tarafın regl kanaması başlayana kadar verici tarafın regl kanaması çeşitli hormonel tedaviler yöntemi ile baskılanır. İlk başta uygulanacak olan tedavi yöntemi klasik tüp bebek tedavilerinde uygulanan yöntemdir. Alıcı tarafa ise tablet tedavisi ile rahim iç zarı kalınlaştırma tedavisi uygulanır. Bu yöntem dondurulmuş embriyo tedavilerinde uygulanan yöntemle aynıdır. Bu işlem boyunca alıcı ile vericinin aynı ortamda bulunması gibi bir zorunluluk yoktur. Elde edilen yumurtalar alıcı tarafın eşinin spermleri kullanılarak döllendirilir ve alıcı tarafın rahminin içine yerleştirilir. 15 gün sonra gebelik testi yapılarak hamilelik durumunun gerçekleşip gerçekleşmediği kontrol edilir.

YUMURTA PAYLAŞIMI NEDİR?

Yumurta paylaşımı bu tip tedavilerde kullanılan alternatif yöntemlerden bir tanesidir. Bu işlemde tüp bebek tedavisi gören bir kadından elde edilen yumurtalar başka bir kadın için kullanıla bilinmektedir. Tüp bebek tedavisi gören tercihen 35 yaş altı kadınlar yumurtalarını başka bir kadının kullanması için bağışlayabilirler.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek tedavisi kurumsal hizmet standartlarına göre verilmektedir. Normal şartlar altında çocuk sahibi olamayan kişiler tüp bebek tedavisi alarak çocuk sahibi olabilirler. Tüp bebek tedavisinde başarı ihtimali oldukça yüksektir. Genellikle tedavinin başarılı olabilmesi için en önemli kriter yaştır.

Kadınların rahminde sağlıklı bir şekilde döllenme işleminin gerçekleşememesi durumunda kişilerin tüp bebek tedavisinden yararlanmaları mümkündür. Rahim dışında, anne ve babadan alınan sperm ve yumurta örnekleri laboratuvar ortamında birleştirilerek ana rahmine aktarılmaktadır. Bu sayede kişilerin bebek sahibi olmaları mümkün hale getirilmektedir. Kıbrıs tüp bebek tedavisi yüksek başarı oranıyla gerçekleştirilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinin Kapsamı Nedir?

Tüp bebek tedavisi son yıllarda doğal yollarla çocuk sahibi olamayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Rahimde sağlıklı bir şekilde gerçekleşmeyen döllenme nedeniyle çocuk sahibi olamayan kişiler bu yöntem sayesinde çocuk sahibi olabilmektedir. Tüp bebek tedavisi kapsamında temel hedef sağlıklı embriyoların rahme yerleştirilmesi ve bu sayede gebeliğin sağlanmasıdır.

Tedavi aşamalarının başarılı bir şekilde uygulanmasının ardından gebelik süreci normal şekilde devam etmektedir. Normal gebelikten farklı olarak tüp bebek tedavisinde gebeliğin gerçekleşmesine neden olan unsurların dış ortamda birleştirilmesidir. Tedavi için anne ve babadan alınan örnekler kullanılmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Tüp bebek uygulaması genellikle rahimde döllenmenin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemediği durumlarda uygulanmaktadır. Rahimden kaynaklanan sorunlara sahip kişiler tüp bebek tedavilerinden yararlanabilirler. Kadınlarda 45 yaşına kadar bu uygulama yapılabilmektedir. Tüp bebek tedavisinin uygulandığı durumlar;

 • 1 yıldan fazla süredir gebelik olmuyorsa ve
 • Rahimde sağlıklı döllenme oluşmuyorsa

Tüp bebek tedavisine başvurulabilir. Kıbrıs tüp bebek tedavi merkezlerine gelerek, gerekli test ve tetkiklerin ardından tedavi olabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisinde Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Tüp bebek tedavisinin yan etkileri oldukça azdır. İlk denemede çocuk sahibi olamayan kişilerin sonraki denemelerine bağlı olarak tüp bebek tedavisi nedeniyle bazı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Tüp bebek tedavisinin görülebilecek yan etkiler;

 • Yüksek yumurtlamaya bağlı olarak hiperstimulasyon sendromu
 • Karın içinde sıvı toplanması
 • Akciğere pıhtı atması
 • Yanma, alerjik reaksiyonlar, enfeksiyon vb. durumlar

Görülebilmektedir. Bu gibi yan etkilerin görülme sıklığı oldukça düşüktür. Bu nedenle çocuk sahibi olamayan kişilere tüp bebek tedavileri uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Tüp Bebek Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Tüp bebek tedavi süreci farklı aşamalardan oluşmaktadır. Tüp bebek tedavisine uygun olan kişiler gerekli tetkiklerin ardından tedaviye alınırlar. Tüp bebek tedavi süreci genellikle;

 • Muayene ve testlerin yapılması
 • Hormonların baskılanması
 • Yumurtalıkların uyarılması
 • Yumurtaların toplanması
 • Enjeksiyon aşaması
 • Embriyo yerleştirme işlemi
 • Gebeliğin oluşması ve takibi

Aşamalarından oluşmaktadır. Tüp bebek tedavisi alan kişiler için farklı tip uygulamalar yapılabilmektedir. Ancak bu aşamalar takip edilmeden tüp bebek tedavisinden sonuç almak neredeyse imkânsızdır. IVF ve ICSI yöntemleri kullanılarak yumurta ve spermlerin birleştirilme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Embriyo Transferi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp bebek embriyo transferi tedavinin en önemli noktalarından biridir. Transfer işlemi anneye yapıldıktan sonra kişilerin yaşam tarzında önemli değişiklikler yapmaları gerekecektir. Embriyo transferi sonrasında anne adaylarının;

 • Yoğun fiziksel aktivitelerden uzak durması
 • Spor ve egzersize ara verilmesi (doktor kontrolünde devam edebilir)
 • Stresten, üzüntüden vb. durumlardan uzak durulması
 • İlaç kullanımına ara verilmesi (doktor tavsiyesi dışında hiçbir ilaç kullanılmamalıdır)
 • Beslenme alışkanlıkları değiştirilmesi

Gerekmektedir. Kıbrıs tüp bebek tedavisi almak isteyen kişiler aynı zamanda tedaviyi uygulayan doktor tarafından verilecek tavsiyelere harfiyen uyması gerekmektedir. Tüp bebek tedavisinde başarı oranı oldukça yüksektir.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2021-2022

Tüp bebek tedavi merkezleri ile adını duyurmuş olan Kıbrıs, tüm dünyada insanlar tarafından kabul görmüş ve tavsiye edilmiş bir noktadır. Burada bulunan sağlık merkezleri, çocuk sahibi olmak isteyen insanlara önemli yardımda bulunuyor. Buna mukabil olarak sağlık turizminin gerçekten ilgi çeken bir sonucunu burada görmek mümkün olmaktadır.

Pek çok ebeveyn adayı için, Kıbrıs tüp bebek fiyatları 2021-2022 yılları arasında tahmin edilmesi gereken önemli bir konudur. Maliyetleri hesaplamak ve buna uygun ödeme yapmak için, insanların bu değerlendirmeleri en iyi şekilde gözden geçirmesi gerekmektedir. Çocuk sahibi olmak ve bunun mutluluğunu yaşamak önemli. Bununla beraber bu konudaki mutluluğun bedelini bilmek ve fiyatlar konusunda bilgi sahibi olmak, yine büyük önem taşımaktadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Ve Tüp Bebek Fiyatları

Güvenilir merkezler ve burada yapılan faaliyetler ile birlikte, gerçekten pek çok değişik hizmetin uygun koşullarını görmek mümkün. Yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve cinsiyet seçimi gibi nitelikli hizmet fırsatları konusunda, buradaki sonuçları en iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir.

Kıbrıs tüp bebek fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde 2000-3000 Euro aralıkları ile karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bu konuda çok nitelikli ve cazip olarak gördüğümüz seçenek fırsatları, insanlar tarafından memnuniyet noktasında iyi bir çözüm ortaya koymaktadır. Dikkatli yapılan değerlendirmeler, sağlıklı hizmetin en sağlıklı avantajlı koşullarını gösteriyor. Çocuk sahibi olmak için, gerçekten bu konuda birazcık fedakâr davranmak ve buna göre karşılığını almak önemlidir.

Kıbrıs Tüp Bebek Ücretleri

Nitelikli ve doğru bir adresin, kaliteli hizmet konusunda size sağlamış olduğu imkânları görmek gerekmektedir. Son derece önemli ve esaslı çalışmalarla birlikte, beklentileri karşılayan çözüm ve avantajları burada değerlendirmek söz konusu olmaktadır. Son derece bilinçli bir biçimde uzmanların çalışması ile Kıbrıs tüp bebek fiyatları 2021-2022 yıllarındaki sonucu ortaya koyuyor.

İndirimli ve makul olduğu gibi, kaliteli bir hizmet pozisyonunda beklentileri karşılayan çözüm ve avantajlara yakından bakmak gerekmektedir. Çok esaslı bir biçimde kaliteli hizmet pozisyonu burada karşımıza çıkarken, güvenilir sağlık merkezlerinin ihtiyaçlara cevap veren bir sonucunu burada görmek mümkün olmaktadır. Çok bilinçli ve kabiliyetli çalışmalarla birlikte, beklenen sonuçları burada değerlendirmek gerekmektedir.

Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta donasyonu fiyatları, operasyonun gerçekleştiği yere göre değişiklik göstermektedir. Yumurta donasyonunda en fazla tercih edilen ülke Kıbrıs’tır. Kıbrıs’ta yapılan bir işlemin fiyatı, sadece hastane masrafları düşünüldüğünde, 5.000 Euro civarındadır. Ancak ek masraflar ve ilaç masrafları gibi gereklilikler göz önüne alındığında tutar 6.000 Euro’ya kadar çıkabilmektedir.

Yumurta Donasyonu Fiyatlarını Neler Etkiler?

Yumurta donasyonu fiyatlarını belirleyen etmenler, öncelikle işlemi yaptırdığınız ülke ve hastanedir. Yumurta donasyonu, anne adayının yumurtalarının fertil (doğurganlık özelliğini kaybetmiş) olması nedeniyle, uygun donör bulunması ile yumurtanın donörden alınarak döllenmesi ve anne adayının rahmine yerleştirilmesi işlemidir. Yumurta donasyonu işlemi Türkiye’de yasal değildir. Bu nedenle yabancı ülkelerden bu işlem için izin almak ve bu ülkeleri ziyaret etmek zorunda kalırsınız. Yumurta donasyonun yasal olduğu ülkeler ağırlıklı olarak Kıbrıs, İspanya, İngiltere, Amerika ve Almanya’da yer almaktadır. Hastanede kalma sırasında harcanan miktar kişilere göre değişse de, örnek Amerika’da yapılacak bir işlemin maliyeti yaklaşık olarak 10,000 Dolar olacaktır. Bunun yanında yapılacak ek harcamalarla miktar 15,000 Dolara kadar çıkabilmektedir. Fiyat ve güvenirlilik açısından en uygun yer ise Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezleridir.

Yumurta donasyonu için en uygun yer Kıbrıs’dır. Yumurta donasyonu için başvuru yapılması halinde hızlı bir şekilde işlemleri yaparak ülkesine sağlık turizmi çerçevesinde hasta kabul eden ülkede, işlemin fiyatları eyaletlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak 4000 Euro ile 5000 Euro arasında değişiklik gösteren işlem için, kullanılacak hastanenin iyi seçilmiş olması önerilmektedir.

Yumurta Donasyonu En Uygun Nerede Yaptırılır?

Uygun fiyata ve kaliteli olarak yumurta donasyonu yaptırmak için tercih edilebilecek ülke, Kıbrıs’dır. Kıbrıs tüp bebek merkezimiz’de yapılacak bir yumurta donasyonunun fiyatı yaklaşık olarak ortalama 4.500 Euro civarındadır. Yumurta donasyonu fiyatına İlaç ve seyahat masrafları dahil değildir.

En Sağlıklı Yumurta Donasyonu Nerede Yapılır?

Sağlıklı bir şekilde yumurta donasyonu yaptırmak için en uygun yer alanında en başarılı ve tecrübeli tüp bebek doktorlarının bulunduğu Kıbrıs’tır. Kıbrıs tüp bebek merkezimizde uygulanan yumurta nakli tedavisi, tedavi başlamadan önce gerekli olan bir takım testler yapılarak kişiye en uygun olan tedavi yönteminin belirlenmesi ile yapılmaktadır. Bütün sağlık testi işlemi uygulanan genç donörlerden kaliteli yumurtalar seçilerek uygulandığı için başarı oranları %87’lere kadar çıkmaktadır. Yumurta donasyonu işleminde alınan yumurtalar, anne adayının vücuduna nakledileceği için yumurta donörü özenle seçilmektedir. Yurtdışında bir çok merdiven altı merkezlerde yumurtalar hayat kadınlarından alınmaktadır, bu durumdan dolayı doğacak olan çocuklarda HIV gibi ciddi hastalıklara dair risk durumu oluşabilir.

Bunun yanı sıra, yabancı kaynaklardan alınan yumurtaların sahiplerinin etnik kökenleri, özellikleri mutlaka araştırılmalıdır. Yurtdışında özellikle Girit, İspanya gibi ülkelerde yumurta bağışlarının Ukrayna ve Moldovyalı kadınlara ait olduğu bilinmektedir. Bu nedenle buralarda yapılan yumurta donasyonu işleminde, bulaşıcı hastalık ya da genetik risk durumu yüksek görülmektedir.

Merkezimizde yapılan yumurta donasyonu işlemi, Kıbrıs Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde olup, ISO 27001 bilgi güvenliği sertifikası ve yasalar uyarınca kişinin sağlığını riske atmayacak şekilde yapılmaktadır.

Yumurta Bağışında Bulunmak İsteyenlerde Aranan Özellikler

Yumurta bağışında bulunacakların özellikleri şöyle belirlenmiştir:

 • Kişi, 22- 29 yaşları arasında olmalıdır
 • Sağlıklı bir kadın olmalı, doğurganlık konusunda sıkıntı yaşamamalıdır.
 • Uyuşturucu kullanmıyor olmalıdır.
 • Tüplerinde sorun olmamalıdır.
 • Yumurta donorleri; enfeksiyon hastalıklar, (HIV, hepatit B ve C, sitomegalovirus, sifiliz, klamidya) genetik hastalıklar ( karyotip analizi ve kistik fibrosis taraması ) açısından araştırılmış, kan grupları ve Rh durumları saptanmış, belli etik kökeni olanlarda talasemi ve orak hücreli anemi açısından taramalar yapılmış genç, sağlıklı ve doğurgan kişilerdir.
 • Yumurta donasyonu tedavisi için donor seçimi yapılırken hastanın ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi fiziksel özellikler mümkün olduğunca alıcı çiftinkine benzer olacak şekilde seçilir. Ek olarak, etnik köken, kan grubu ve diğer fiziksel özellikler de mümkün olduğunca alıcı çiftle eşleştirilir.

Yumurta Nakli Yapılabilecek Kişiler

Yumurta nakli yapılabilecek kişiler şöyle sıralanabilir:

 • Yumurta kalitesi düşük olanlar
 • Yumurta oluşumunda sorun yaşanan, yumurtanın varlığı konusunda sorun yaşayan kadınlar
 • Menopoza girmiş olan kadınlar
 • Tüp yolu tıkanıklığına bağlı infertil yumurta üreten kadınlar

Belirtilen özelliklere sahip kişiler yumurta donasyonu yaptırmalıdır. Bu sayede yapılacak nakil ile istedikleri yaşta, menopozdan sonra dahi anne olabilirler.

Kıbrıs Yumurta Donasyonu Fiyatı

Kıbrıs yumurta donasyonu fiyatı bütün masraflar dahil 6000 Eurodur.Ulaşım ve konaklama seçeneklerinize göre fiyat farklıkları olabilir.Yasal detaylar ve daha ayrıntılı bilgi için doktorumuzla veya hasta kordinatörlerimizle görüşerek tedavi detayını netleştirebilirisiniz.

Yumurta Donasyonu Fiyatları 2021-2022

Çocuk sahibi olmak isteyen bayanların yumurta problemi çektiği hususlarda, bazen yumurta donasyonu gerekli olabilir. Bu konudaki hizmet ve maliyetler noktasında yapılan araştırmalar ve çözümler çok önemlidir. Aynı zamanda çocuk sahibi olmak isteyen insanların farklı yöntemleri güvenilir bir biçimde gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Yumurta donasyonu fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde gerçekten ödenebilir makul koşulları gösteriyor. Tedarik sistemi ve uygun fiyat aralıkları ile insanlar için çözüm noktasında ki avantajlı seçenekleri gözden geçirmek gerekmektedir. Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek tedavi merkezleri, bu ve benzer ihtiyaçlarınızı karşılama noktasında güvenilir ve bilinçli adresler olmaya devam etmektedir.

Yumurta Donasyonu Ücretleri 2021-2022

Çok başarılı çalışmalar ve esaslı hizmet bütünlüğü ile kaliteli ve avantajlı sonuçları burada değerlendirmek gerekir. Pek çok kişinin memnuniyetini buradaki güvenilir sonuçlarla ön planda değerlendirmek gerekiyor. Yumurta donasyonu fiyatları 2021-2022 yıllarında, hem rakamsal hem de kaliteli bir bütünlüğe ortaya koymaktadır. Müşteri memnuniyeti ve önemli avantaj koşulları, burada yarattığı fırsatlarla birlikte insanlar için önemli bir şansı ortaya koymaktadır.

Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti konusunda, yıllardan beri insanların takip ettiği çözümleri burada değerlendirmek gerekmektedir. Sağlıklı bir çocuğun dünyaya gelmesi ve ailenin bir birlik sağlaması için, Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin insanlara çok büyük katkısı bulunmaktadır. Bu katkı ve avantajlar, hizmet kalitesi konusunda insanlara ışık tutmak durumundadır. Sağlıklı bir hizmet ile beraber buradaki çözüm ve avantajları ihtiyaç duyan herkesin değerlendirmesi gerekmektedir.

Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Cinsiyet seçimi fiyatları, genellikle 5.000 ile 8.000 Euro civarıdır. Ancak işlemin nerede yapıldığına göre de fiyat farkı meydana gelmektedir. Bunun yanında cinsiyet seçimi işleminde, kız ya da erkek cinsiyet seçimi arasında fiyat konusunda fark bulunmamaktadır. Ancak belirtilen fiyatlara ek uçak biletleri, hastanede yatarken meydana gelecek ek harcamalar gibi giderler dahil edilmemiştir. Onların da hesaplanmasıyla toplamda yaklaşık 10.000 Euro tutarında bir harcama yapılması gerekecektir.

Cinsiyet Seçimi Yapılabilecek Ülkeler

Cinsiyet seçimine izin verilen ülkeler, Avrupa’da sayıları 20’den fazla olan ülkelerdir. Türkiye’de tüp bebek tedavisinde olmasa da ilişki takvimi denen bir yöntemle bebeğin cinsiyetini belirlediklerini iddia eden birçok merkez bulunmaktadır. Üstelik herhangi bir işlem olmaması nedeniyle bu durum da gayet yasal olarak görülmektedir.

Kıbrıs cinsiyet belirleme fiyatı

Kıbrıs cinsiyet belirleme fiyatı bütün masraflar dahil 5000 Euro’dur.Ulaşım ve konaklama seçeneklerinize göre fiyat farklıkları olabilir.Yasal detaylar ve daha ayrıntılı bilgi için doktorumuzla veya hasta kordinatörlerimizle görüşerek tedavi detayını netleştirebilirisiniz. Kıbrıs Tüp bebek Merkezlerinin preimplantasyon genetik tarama işlemini cinsiyet seçimi amaçlı uygulaması yasaktır. Tıbbi gereklilik halinde özel izin alarak yapılabilir.

Cinsiyet Seçimi Fiyatı Toplamda

Tüp bebek cinsiyet belirleme işlemleri yapılabilmektedir. Genellikle tüp bebek merkezlerinde kullanılan gelişmiş teknolojik araçlar ve özellikle preimplantasyon genetik tarama işlemini cinsiyet belirleme amacıyla kullanmak hem etik açıdan hem de kanunen yasaktır. Tıbbi gerekliliğin söz konusu olduğu hallerde cinsiyet seçimi yapılabilmektedir. Cinsiyet belirleme ve cinsiyet seçimi için bu nedenlerle fiyat vermek mümkün değildir.

Tüp bebek tedavisi doğal yöntemler kullanılarak çocuk sahibi olamayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Anneden alınan yumurta ve babadan alınan spermin uygun koşullarda embriyoya dönüştürülmesi ve yeniden anne rahmine aktarılması ile tüp bebek tedavisi başlatılmış olur. Bu aşamalar sırasında uygun embriyo seçilirken cinsiyet belirlemekte mümkündür. Fakat bu uygulama şuan için yasaktır. Cinsiyet seçimi fiyatı bu nedenle bulunmamaktadır.

Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Mümkün Müdür?

Tüp bebekte cinsiyet belirleme var mı, cinsiyet belirleme merkezleri nelerdir vb. sorular günümüzde tüp bebek tedavilerine ilişkin en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Tüp bebek tedavisi sırasında uygulanan birçok yöntem sayesinde cinsiyet belirleme işlemi yapmak mümkündür. Ancak bu uygulamanın yapılması yasaktır. Sadece sağlık açısından avantaj sağlaması durumunda izin alınarak cinsiyet belirleme işleminin yapılması mümkündür.

Cinsiyet belirleme işlemi garantili bir yöntem değildir. Büyük ölçüde istenilen sonuç elde edilse bile %1 – %2 oranında yanılma payından söz edilebilir. Gebelik sürecinin en çok merak uyandıran konularından biri olan bebeğin cinsiyeti, tüp bebek tedavilerinde önceden belirlenmektedir.

Hangi Tüp Bebek Uygulamasında Cinsiyet Seçimi Yapılabilmektedir?

PGT tüp bebek uygulaması bir diğer adıyla Preimplantasyon Genetik Tanı uygulaması tüp bebek tedavilerinde dokuların önceden sahip olduğu genetik sorunların çözümlenmesinde kullanılmaktadır. Bu sayede gelişime açık olmayan ve sorunlu doneler elenerek en ideal embriyo hazırlanır ve anne rahmine yerleştirilir. Bu işlem sırasında cinsiyet belirleme işlemleri de uygulanabilmektedir.

2 doku örneğinin alınarak test edilmesi ile gerçekleştirilen yöntem ile bebeğin cinsiyeti dahil tüm genetik unsurlar detaylandırılabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Türkiye’de PGT yaptıranlar önceden bebeklerin cinsiyeti hakkında fikir sahibi olabilmektedir. Ancak bu yöntem tıp merkezleri ve uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. En uygun örneğin incelenerek sağlıklı bir şekilde rahme yerleştirilmesi tüp bebek tedavisinin temel hedefidir. Bu nedenle cinsiyet seçimi tüp bebek merkezlerinde sunulan bir seçenek değildir.

Bebeklerin genetik özellikleri ve cinsiyetleri PGT yöntemi kullanılarak belirlenebilmektedir. Ancak söz konusu nedenlere bağlı olarak cinsiyet seçimi fiyatı bu merkezler tarafından belirlenmemiştir. Yurt dışında bazı ülkelerde bu işlem uygulanabilmektedir.

PGT Tüp Bebek Tedavisi Avantajları

Tüp bebek tedavisinin avantajları oldukça fazladır. Başta çocuk sahibi olamayan kişilerin isteklerinin gerçekleşmesine destek olan bu tedavi yöntemi sayesinde aynı zamanda doğacak çocukların çok önceden cinsiyetleri ve genetik özellikleri öğrenilebilmektedir. PGT yönteminin avantajları arasında;

 • Cinsiyet seçimi
 • Dondurma işlemi ile sağlık embriyoların saklanması
 • Çoğul gebelikte azalma
 • Klinik gebelik oranlarında artış
 • Sağlıklı embriyo seçimi vb.

Daha birçok farklı avantajdan söz edilebilir. Türkiye’deki merkezlerde cinsiyet seçimi şuan için yapılmamaktadır.

Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme Yönteminden Kimler Faydalanabilir?

Cinsiyet seçimi şuan için tüp bebek tedavilerinde mümkün olsa da yapılamamaktadır. Bu işlemin yapılmamasının avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilir. Tüp bebek tedavisi sırasında kullanılan PGT yöntemi ile sağlık açısından elverişli embriyolar seçilebilir. Bunun dışında cinsiyet seçimi yaptırılması mümkün değildir. Cinsiyet seçimi fiyatı bu nedenlere bağlı olarak kurumlar tarafından belirlenmemiştir. Eşlerden alınan örnekler incelenerek en uygun embriyolar gebelik için transfer edilmektedir.

Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Normal yollardan çocuk sahibi olamayan insanların, tüp bebek tedavisi için Kıbrıs’ı tercih ettiği herkes tarafından biliniyor. Bununla beraber burada verilen hizmetler çok geniş ve kapsamlı durumdadır. Sperm donasyonu, yumurta donasyonu ve değişik tüp bebek tedavi yöntemleri, insanlara önemli bir fırsat sağlamaktadır. Pek çok ülkede yasak olan cinsiyet seçimi konusunda, Kıbrıs’ta önemli bir şansa sahip olabilirsiniz.

Cinsiyet seçimi fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde çok uygun şekilde açıklanmış ve insanların ilgisini çekmiştir. Bir şeklide sağlık turizmi hizmetleri ile Kıbrıs tüm dünyada insanların ilgisini çeken bir nokta ve adres olmaya devam etmektedir. Yıllardan beri bu konuda güvenilir ve sağlıklı çalışmalar sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Pek çok kişinin memnuniyeti, buradaki ciddi çalışmalarla birlikte önemli bir karşılık göstermiş durumdadır.

Cinsiyet Seçimi Konusunda Kıbrıs Tercihi

Sağlıklı ve kaliteli hizmetin yanı sıra, güvenilir çalışma anlayışı ile Kıbrıs gerçekten pek çok kişinin tercihi. Burada tüp bebek tedavi yöntemlerinin en kaliteli sonuçlarını görmek mümkün olmaktadır. Cinsiyet seçimi fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde 4700-6500 Euro gibi makul rakamları gösteriyor. Burada pek çok kişinin memnuniyetini ve özellikle de beklentilerini sağlıklı hizmet bütünlüğü ile değerlendirmek çok önemlidir. Çok sayıda insanın hizmet için tercih etmiş olduğu Kıbrıs ve burada bulunan tüp bebek merkezleri, gerçekten amacına uygun bir sonuç yaratmaya devam etmektedir.

Cinsiyet Seçimi Kıbrıs Fiyatları

İçinde bulunduğumuz dönemde uygun rakamlarla kaliteli hizmetler yan yana gelmiş durumda. Çocukların cinsiyetini tercih noktasında, önemli bir şans ve fırsat size sunulmuş durumdadır. Burada değerlendirmek istediğiniz avantajlar, sizin için gerçekten dikkate değer sonuçlar yaratacaktır.

Hiç durmadan hemen harekete geçip doğru karar verebilirsiniz. Bununla birlikte nitelikli hizmetler tam da beklediğiniz gibi önemli çözümler yaratmaya devam edecektir. İnsan sağlığı çok önemli olduğu gibi, hem sağlığı koruyan hem de insanların isteklerini yerine getiren bir sağlık merkezi aranılan nokta durumundadır. Kıbrıs’ta bu konuda imkânlar ayağınıza kadar serilmiş durumda. Hiç zaman kaybetmeden cinsiyet seçimi fiyatları 2021-2022 fırsatlarını gözden geçirebilirsiniz.

Azospermi Kadınlar Kulübü

Azo spermi kadınlar kulübünde en çok tartışılan konulardan bir tanesi de erkeklerde görülen azospermi rahatsızlığıdır. azo spermi erkekte menide hiç sperm bulunmaması rahatsızlığıdır. Tedavi edilebilen bir hastalıktır. Menide hiç sperm bulunmaması erkeğin doğal yöntemler ile bebeğinin olmayacağı anlamına gelmektedir. Bu rahatsızlık daha çok sperm kanallarındaki tıkanıklık sonucu ortaya çıkar. Yâda sperm üretimindeki bir bozukluktan kaynaklanabilir.

Peki, bu rahatsızlığın belirtileri var mıdır? Azo spermi kadınlar kulübünde en çok tartışılan konulardan bir tanesi de u rahatsızlığın herhangi bir belirtisi olup olmadığıdır. Bu rahatsızlığın herhangi bir belirtisi yoktur. Ancak sperm testi yapılarak anlaşılabilen bir durumdur. Meni normal renginde ve görünümündedir. Sperm testi yaptırılmadan önce 3 gün boyunca cinsel birliktelik yaşanmamalı ya da herhangi bir şekilde erkek boşalmamalıdır. Bu durum 3 günden daha fazla da uzatılmamalıdır. Çünkü 3 günden daha fazla bir zamanda sperm sayısı artar ancak spermlerin kalitesi ve hareketliliği düşer. Bu 3 günün sonunda erkek bir test merkezine gider ve kendisine verilen bir kabın içerisine boşalır. Meni laboratuvar ortamında incelenerek sperm sayısı belirlenir. Sonuç ertesi gün alınabilir.

Tıkanıklığa bağlı azospermi rahatsızlığında sperm oluşumu gerçekleşmekte ancak kanallar tıkalı olduğu için meni dışarı atılamamaktadır. Sperm üretimine bağlı azospermi rahatsızlığında ise çeşitli nedenlere bağlı olarak sperm üretimi gerçekleşmemektedir.

AZOSPERMİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Azospermi kadınlar kulübünde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu rahatsızlığın tedavisinin nasıl yapıldığıdır. Tedaviye başlayabilmek için öncelikle nedeninin belirlenmesi gerekmektedir. Teşhis koyulabilmesi için kişiden 4 farklı test istenmektedir. Bu testler spermiogram tekrarı testi, hormon analizleri, genetik incelemeler ve testis ultrasonudur. Bu tetkikler yapıldıktan sonra bir üroloji uzmanı tarafından nasıl bir tedavi uygulanması gerektiğine karar verilir. Eğer rahatsızlık tıkanıklığa bağlı gerçekleşmiş ise kanallardaki tıkanıklık cerrahi işlem ile açılarak spermin dışarıya atılması sağlanır. Daha sonrasında normal yollarla gebelik beklenir. Üretim bozukluğuna bağlı rahatsızlıkta ise yine cerrahi yöntemlerle testislerden sperm toplaması yapılır. Bu işleme mikro-TESE adı verilir. Bu yöntem ile testislerden küçük parçalar alınır ve bu şekilde hem testisin zarar görmemesi sağlanır hem de daha fazla sperme ulaşma olasılığı artmış olur. Bu işlemde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi işlemi gerçekleştirecek olan doktor seçimidir. Azospermi kadınlar kulübünde varılan sonuçlara göre bu tedavide doktor tercihinin çok önemli olduğudur. doktorun bu konudaki tecrübesi ve işlemi gerçekleştirme sıklığı spermleri bulabilme açısından oldukça önemlidir.

Cinsiyet Seçimi Yapanlar

Cinsiyet seçimi yapanlar çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu yöntemlerden bir tanesi olan tüp bebek tedavisi aynı zamanda bebeğinin cinsiyetini belirlemek isteyenlerin de başvurduğu yöntemlerden bir tanesi haline gelmiştir. Bunu daha çok daha önceden bebek sahibi olmuş ancak diğer bir cinsiyetten bebeği olmamış çiftler tercih etmektedir. Örneğin 3 tane kız çocuğu olmuş ancak erkek çocuğu olmamış çiftler bir tane de erkek bebeğimiz olsun mantığıyla tüp bebek yöntemine başvurmaktadır. Hala Türkiye’de yasal olarak yapılmayan bu işlem Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde gerçekleştirilebiliyor. Cinsiyet seçimi yapmak için tüp bebek tedavisini tercih edenler bu işlemi yaptırmak için Kıbrıs tüp bebek merkezlerini tercih edebilirler.

Cinsiyet seçimi için tüp bebek tedavisi düşünen çiftler genelde riske girmek istemiyorlar ve bebeklerinin cinsiyetinin farklı oluğundan emin olmak istiyorlar. Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde %99 emin olarak tedavi görüyorlar. Bu tedavi yöntemi aslında normal tedavi yönteminden çok farklı değildir. Çiftin kendisinden alınan sperm ve yumurtaların sadece laboratuvar ortamında embriyo haline getirilir. Bu tedaviyi Kıbrıs ta gerçekleştirdikten sonra yine istenilen yerde rutin kontroller gerçekleştirile bilinmekte ve yine doğum istenilen her yerde gerçekleşebilmektedir. Hamileliğin ilk süreci ve devam eden süreci normal gebelikle aynıdır. Ancak cinsiyet seçimi yapmak isteyenlerde önceden iki çocuğunun olması ve her iki çocuğun cinsiyetinin de aynı olması şartı aranıyor.

Cinsiyet seçimi özellikle 35 yaşından küçük bireylerde yumurta sayısının ve yumurta kalitesinin yüksek olmasından dolayı başarı oranı çok yüksektir. Tedavi süreci boyunca hastanede kalmayı gerektirmez ve tedavi süreci maksimum 20 gündür. Daha sonrasında yapılan gebelik testi sonucu pozitif olduğunda kişi normal gebelik sürecine devam etmektedir. Bu sebeple birçok çift Kıbrıs’ın aynı zamanda tatil bölgesi olması sebebiyle bu tedaviyi yaz sürecinde uygulayıp hem tedavisini görmekte hem tatilini yapmaktadır.

Çin Takvimi ve Bebek Cinsiyet Belirleme Cetveli

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin fetüs oluşmaya başladığı ilk andan itibaren en çok merak ettikleri şey bebeğin cinsiyetidir. Gelişen teknoloji ile artık bebeğin cinsiyetini 16. Haftadan sonra ultrason ile öğrenebilmek mümkün. Ancak ultrasondan bebeğin cinsiyetini öğrenebilmek için belirli bir gelişimi tamamlamış olması gerekmektedir. Bu yüzden de takvim yöntemi adı verilen iki yöntemle bebeğin cinsiyeti büyük oranda tahmin edilebilir. Bu yöntemlere Çin takvimi ve bebek cinsiyet belirleme cetveli ve Rus takvimi adı verilmektedir. Ancak gebelik döneminde cinsiyet belirlemek için kullanılan en eski yöntem Çin takvimidir. Doğruluk oranı %98 olan bu yöntem Çin’de yaklaşık 700 yıl gibi bir süredir kullanılmaktadır. Anne adayının yaşı ve hangi ayda hamile kaldığını bilerek bebeğin cinsiyeti bu yöntem kullanılarak tahmin edilebilmektedir. Anne adayının yaşının hamile kaldığı ay ile kesiştirilir.

Yukarıdaki grafiğe göre bebeğin cinsiyetini tahmin etmek bilimsel bir yöntem olmasa bile genelde hamile kadınların eğlenceli bulduğu ve çok kullandığı yöntemlerden birisi. Günümüzde etkin bir şekilde kullanılan bilim ve teknoloji bundan yüzlerce yıl önce mevcut değildi. İnsanlar yıldızların hareketlerine göre çeşitli şeyleri belirlemeye ve anlamaya çalışıyorlardı. Astroloji biliminin de bu şekilde geliştiği söylenebilir. Çin takvimi ve bebek cinsiyet belirleme cetveli büyük oranda astrolojik hesaplamaları esas alan bir yöntemdir diyebiliriz. Bilimsel bir yönü olmamakla beraber ciddi oranda doğru sonuçlar verdiği de inkâr edilemez bir gerçek.

Rus takvimi adı verilen yöntemde ise Çin takvimi ve bebek cinsiyet belirleme cetvelinden farklı olarak hem erkek hem kadın üzerinden bir tahmin yürütülür. Anne ve babanın doğum günü esas alınarak annenin son regl tarihi üzerinden hesaplama yapılır. Çin takvimi yönteminde cinsiyet tahmini daha kolay iken bu yöntem daha özel bir hesaplama gerektirir. Çin takvimi astrolojiyi esas alırken Rus takvimi daha çok kan yenilenmesini esas alan bir yöntemdir.

Yazı gezinmesi

Bizi ArayınWhatsappSizi Arayalım