Sperm donasyonu uygulaması ile doğuştan veya sonradan meydana gelen, sperm üretimine bağlı olarak çocuk sahibi olamayan kişilerin, sperm bankalarına başvurarak çocuk sahibi olmaları mümkündür. Sperm donasyonu tedavisi genellikle azospermik biyopsilerinde başarı sağlayamayan kişilerce tercih edilebilmektedir.

Genellikle sperm donasyonu işlemi, çocuk sahibi olmak isteyen bekâr kadınlar tarafından veya lezbiyen çiftler tarafından tercih edilmektedir. Semende sperm olmama durumuna sahip erkeklerin çocuk sahibi olabilmesi için bu ve benzeri uygulamaları kullanarak uygun sperm donasyonu fiyatları ile çocuk sahibi olabilirler.

Sperm Donasyonu Nedir?

Sperm donasyonu ile hamile kalanlar genellikle uygulamanın %95 oranında fayda sağladığının bir sonucudur. Sperm donasyonu bir diğer ifade ile sperm nakli, erkeklerin herhangi bir neden bağlı olarak sperm üretememelerinden kaynaklı olarak, çocuk sahibi olamama durumlarında uygulanan bir tür yöntemdir. Tüp bebek tedavileri sayesinde bu tip sorunlara sahip kişiler, Sperm donasyonu uygulaması ile çocuk sahibi olabilirler.

Sperm donasyonu işlemleri birçok farklı aşamadan oluşmaktadır. Sperm naklinin gerçekleştirilmesi için anne adayının tedavi için uygun şartlara sahip olması gerekmektedir. Sperm kalitesi düşük ve sperm üretimi olmayan kişiler bu tedavi yöntemlerini kullanarak çocuk sahibi olabilirler.

Kimlere Sperm Donasyonu İşlemi Uygulanır?

Sperm nakli işleminin uygulanabilmesi için kişilerin uygun özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Genellikle herkes için bu işlem uygulanabilmektedir. Sperm donasyonu uygulaması;

 • Kemoterapi vb. tedavilerden dolayı sperm üretimi zarar görmüş kişiler
 • Testis hastaları
 • Ateşli vb. hastalıklarla testisleri zarar görmüş kişiler
 • Tüp bebek tedavisinde sperm kalitesinden dolayı başarısız olmuş kişiler
 • Akraba evliliklerine bağlı olarak risk grubu altında olan kişiler ve
 • Bekâr kadınlara

Yapılabilmektedir. Sperm donasyonu işlemine uygun olan anne adaylarına uygun sperm aktarımı yapıldıktan sonra, doktor kontrolünde tedavi süreci kontrol edilmektedir.

Sperm donsayonu fiyatı hizmet veren sağlık kuruluşlarına göre farklılık gösterecektir. Bunun yanı sıra, tedavi tipi ve yöntemleri de bu fiyatların belirlenmesinde en büyük etkendir. Profesyonel sağlık kuruluşları dışında bu hizmetlerden yararlanmanız tavsiye edilmez.

Sperm Donasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Sperm donasyonu tedavisi özellikle son yıllarda çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Sperm donasyonu tedavisi alacak kişiler birçok farklı aşamadan geçerler. Sperm donasyonu uygulama aşamaları;

 • Anne adayları muayene edilerek çeşitli testlerden geçirilir
 • Yumurtalıklar farklı yöntemler kullanılarak nakle hazırlanır
 • Yumurtanın gelişimi takip edilerek uygun teşviklerle süreç hızlandırılır
 • 34 – 36 saat arasında bekletilen sperm rahme nakledilir

Bu aşamaların ardından tedavinin diğer aşamalarına geçilmektedir. Tüp bebek yöntemi tercih edilmişse adaylar bu işlemlere göre hazırlanmaktadır. Âdetin 2’inci veya 3’üncü gününde yumurtalık bölgesine işlem uygulanır. 7 – 12 gün sürelerle yumurta gelişimi sağlanmaktadır.

Bu adımlar takip edilerek sperm donasyon işlemi sonuçlandırılmaktadır. Tedavi sonrası doğal gelişimin takip edilmesi oldukça önemlidir.

Sperm Donasyonu Süreci Nasıl İşler?

Sperm donasyon süreci tedaviye karar verildiği ilk andan itibaren başlamaktadır. Kurumsal görüşmelerin ve adaylara yapılan testlerin ardından uygun kişiler tedaviye alınırlar.

Sperm donasyonu tedavisi için yaklaşık olarak 15 – 20 gün ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra, adetin ilk iki üç günü içinde iğne tedavisi ile yumurta çoğalma işlemleri yapılır. 12 veya 14 gün sonunda toplama işlemlerine geçilmektedir. Anneden alınan yumurtalar uygun spermler ile özel olarak döllenmektedir.

Döllenme işleminin yapılmasının ardından 5 – 6 gün içinde embriyolar annenin rahmine enjekte edilmektedir. Sperm donasyonu işleminden yaklaşık 12 gün sonra tedavi gebelik ile sonuçlanmaktadır. Sperm donasyonu fiyatı uygulanacak tedavi yöntemlerine ve ek işlemlere göre belirlenmektedir.

Kıbrıs Sperm Donasyonu Fiyatları

Kıbrıs sperm donasyonu fiyatı bütün masraflar dahil 4000 Eurodur.Ulaşım ve konaklama seçeneklerinize göre fiyat farklıkları olabilir.Yasal detaylar ve daha ayrıntılı bilgi için doktorumuzla veya hasta kordinatörlerimizle görüşerek tedavi detayını netleştirebilirisiniz.

Sperm Donasyonu Fiyatları 2021-2022

Azospermi dediğimiz rahatsızlık, pek çok insanın başını ağrıtan konulardan biri. Meni içerisinde sperm olmadığında, çocuk sahibi olmak çok zordur. Bu gibi hususlarda tedavi yöntemleri ve tüp bebek tedavi merkezlerinin tavsiyeleri çok önemlidir. Uzman doktorlar ve Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek tedavi merkezleri, insanlar için bu konuda açıklayıcı bir tedavi süreci ortaya koymuştur. Bununla birlikte sperm donasyonu fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde insanların karşısına çıkmış ve uygun ödeme koşullarını en iyi biçimde seçenek olarak göstermiştir.

Kaliteli hizmetler ve sağlıklı seçenekler, pek çok kişinin takip etmek istediği önemli sonuçları ortaya koymaktadır. Emeğini ve kabiliyetini güvenilir çalışma koşullarıyla gözden geçiren uzmanlar, burada elde ettikleri sonuçlarla birlikte insanlara yardımcı olmaya devam etmektedir.

Sperm Donasyonu Ve Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri

Tüp bebek tedavi yöntemlerinin çok çeşitli olduğunu biliyoruz. Bu çeşitliliğin yanı sıra ihtiyaç karşılayan seçenekler, tetkik ve tedavi süreci ile karşımıza çıkmaktadır. Hem maliyet bakımından hem de kaliteli hizmet bakımından, Kıbrıs’ta bulunan merkezler işini çok iyi yapıyor. Özellikle de iletişime geçtiğiniz andan itibaren, sperm donasyonu fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde 2000-4000 Euro gibi uygun çözümleri göstermektedir.

Uygun hizmet bakımından burada ortaya çıkan sonuçlar, kesinlikle insanlar için sağlıklı ve avantajlı bir çözümlü ortaya koymaktadır. Aynı şekilde güvenilir sonuçlarla birlikte, kalite bakımından burada yapılan değerlendirmeleri en iyi sonuçlarla birlikte gözden geçirmek gerekmektedir.

Donasyon Ücretleri 2021-2022

Güven, kalite ve sağlık noktasında, gerçekten Kıbrıs tüp bebek merkezleri çok önemli bir yere gelmiştir. Kat ettiği mesafe ve avantajlar bakımından, buradaki sağlık merkezleri insanlara yardımcı olmaya devam etmektedir. Sperm donasyonu fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde iyi bir sonuç ortaya koyarken, aynı zamanda burada gerçekleşen tedaviyi fırsatlarının insanlar için sağlık ve avantaj sembolize ettiği görülmektedir. Son derece bilinçli bir biçimde çalışmalar kendini gösterirken, bu çalışmalar neticesinde insanların memnuniyetini daha iyi şartlarda değerlendirmek söz konusu olmaktadır. Bilinçli ve kabiliyetli uzmanların desteği ile avantajlı çözümleri daha iyi şartlarda görebiliriz.

Aklınıza takılan sorular mı var?

Doktorunuza Danışın

  Bizi ArayınWhatsappSizi Arayalım