Cinsiyet seçimi fiyatları, genellikle 5.000 ile 8.000 Euro civarıdır. Ancak işlemin nerede yapıldığına göre de fiyat farkı meydana gelmektedir. Bunun yanında cinsiyet seçimi işleminde, kız ya da erkek cinsiyet seçimi arasında fiyat konusunda fark bulunmamaktadır. Ancak belirtilen fiyatlara ek uçak biletleri, hastanede yatarken meydana gelecek ek harcamalar gibi giderler dahil edilmemiştir. Onların da hesaplanmasıyla toplamda yaklaşık 10.000 Euro tutarında bir harcama yapılması gerekecektir.

Cinsiyet Seçimi Yapılabilecek Ülkeler

Cinsiyet seçimine izin verilen ülkeler, Avrupa’da sayıları 20’den fazla olan ülkelerdir. Türkiye’de tüp bebek tedavisinde olmasa da ilişki takvimi denen bir yöntemle bebeğin cinsiyetini belirlediklerini iddia eden birçok merkez bulunmaktadır. Üstelik herhangi bir işlem olmaması nedeniyle bu durum da gayet yasal olarak görülmektedir.

Kıbrıs cinsiyet belirleme fiyatı

Kıbrıs cinsiyet belirleme fiyatı bütün masraflar dahil 5000 Euro’dur.Ulaşım ve konaklama seçeneklerinize göre fiyat farklıkları olabilir.Yasal detaylar ve daha ayrıntılı bilgi için doktorumuzla veya hasta kordinatörlerimizle görüşerek tedavi detayını netleştirebilirisiniz. Kıbrıs Tüp bebek Merkezlerinin preimplantasyon genetik tarama işlemini cinsiyet seçimi amaçlı uygulaması yasaktır. Tıbbi gereklilik halinde özel izin alarak yapılabilir.

Cinsiyet Seçimi Fiyatı Toplamda

Tüp bebek cinsiyet belirleme işlemleri yapılabilmektedir. Genellikle tüp bebek merkezlerinde kullanılan gelişmiş teknolojik araçlar ve özellikle preimplantasyon genetik tarama işlemini cinsiyet belirleme amacıyla kullanmak hem etik açıdan hem de kanunen yasaktır. Tıbbi gerekliliğin söz konusu olduğu hallerde cinsiyet seçimi yapılabilmektedir. Cinsiyet belirleme ve cinsiyet seçimi için bu nedenlerle fiyat vermek mümkün değildir.

Tüp bebek tedavisi doğal yöntemler kullanılarak çocuk sahibi olamayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Anneden alınan yumurta ve babadan alınan spermin uygun koşullarda embriyoya dönüştürülmesi ve yeniden anne rahmine aktarılması ile tüp bebek tedavisi başlatılmış olur. Bu aşamalar sırasında uygun embriyo seçilirken cinsiyet belirlemekte mümkündür. Fakat bu uygulama şuan için yasaktır. Cinsiyet seçimi fiyatı bu nedenle bulunmamaktadır.

Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Mümkün Müdür?

Tüp bebekte cinsiyet belirleme var mı, cinsiyet belirleme merkezleri nelerdir vb. sorular günümüzde tüp bebek tedavilerine ilişkin en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Tüp bebek tedavisi sırasında uygulanan birçok yöntem sayesinde cinsiyet belirleme işlemi yapmak mümkündür. Ancak bu uygulamanın yapılması yasaktır. Sadece sağlık açısından avantaj sağlaması durumunda izin alınarak cinsiyet belirleme işleminin yapılması mümkündür.

Cinsiyet belirleme işlemi garantili bir yöntem değildir. Büyük ölçüde istenilen sonuç elde edilse bile %1 – %2 oranında yanılma payından söz edilebilir. Gebelik sürecinin en çok merak uyandıran konularından biri olan bebeğin cinsiyeti, tüp bebek tedavilerinde önceden belirlenmektedir.

Hangi Tüp Bebek Uygulamasında Cinsiyet Seçimi Yapılabilmektedir?

PGT tüp bebek uygulaması bir diğer adıyla Preimplantasyon Genetik Tanı uygulaması tüp bebek tedavilerinde dokuların önceden sahip olduğu genetik sorunların çözümlenmesinde kullanılmaktadır. Bu sayede gelişime açık olmayan ve sorunlu doneler elenerek en ideal embriyo hazırlanır ve anne rahmine yerleştirilir. Bu işlem sırasında cinsiyet belirleme işlemleri de uygulanabilmektedir.

2 doku örneğinin alınarak test edilmesi ile gerçekleştirilen yöntem ile bebeğin cinsiyeti dahil tüm genetik unsurlar detaylandırılabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Türkiye’de PGT yaptıranlar önceden bebeklerin cinsiyeti hakkında fikir sahibi olabilmektedir. Ancak bu yöntem tıp merkezleri ve uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. En uygun örneğin incelenerek sağlıklı bir şekilde rahme yerleştirilmesi tüp bebek tedavisinin temel hedefidir. Bu nedenle cinsiyet seçimi tüp bebek merkezlerinde sunulan bir seçenek değildir.

Bebeklerin genetik özellikleri ve cinsiyetleri PGT yöntemi kullanılarak belirlenebilmektedir. Ancak söz konusu nedenlere bağlı olarak cinsiyet seçimi fiyatı bu merkezler tarafından belirlenmemiştir. Yurt dışında bazı ülkelerde bu işlem uygulanabilmektedir.

PGT Tüp Bebek Tedavisi Avantajları

Tüp bebek tedavisinin avantajları oldukça fazladır. Başta çocuk sahibi olamayan kişilerin isteklerinin gerçekleşmesine destek olan bu tedavi yöntemi sayesinde aynı zamanda doğacak çocukların çok önceden cinsiyetleri ve genetik özellikleri öğrenilebilmektedir. PGT yönteminin avantajları arasında;

  • Cinsiyet seçimi
  • Dondurma işlemi ile sağlık embriyoların saklanması
  • Çoğul gebelikte azalma
  • Klinik gebelik oranlarında artış
  • Sağlıklı embriyo seçimi vb.

Daha birçok farklı avantajdan söz edilebilir. Türkiye’deki merkezlerde cinsiyet seçimi şuan için yapılmamaktadır.

Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme Yönteminden Kimler Faydalanabilir?

Cinsiyet seçimi şuan için tüp bebek tedavilerinde mümkün olsa da yapılamamaktadır. Bu işlemin yapılmamasının avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilir. Tüp bebek tedavisi sırasında kullanılan PGT yöntemi ile sağlık açısından elverişli embriyolar seçilebilir. Bunun dışında cinsiyet seçimi yaptırılması mümkün değildir. Cinsiyet seçimi fiyatı bu nedenlere bağlı olarak kurumlar tarafından belirlenmemiştir. Eşlerden alınan örnekler incelenerek en uygun embriyolar gebelik için transfer edilmektedir.

Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Normal yollardan çocuk sahibi olamayan insanların, tüp bebek tedavisi için Kıbrıs’ı tercih ettiği herkes tarafından biliniyor. Bununla beraber burada verilen hizmetler çok geniş ve kapsamlı durumdadır. Sperm donasyonu, yumurta donasyonu ve değişik tüp bebek tedavi yöntemleri, insanlara önemli bir fırsat sağlamaktadır. Pek çok ülkede yasak olan cinsiyet seçimi konusunda, Kıbrıs’ta önemli bir şansa sahip olabilirsiniz.

Cinsiyet seçimi fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde çok uygun şekilde açıklanmış ve insanların ilgisini çekmiştir. Bir şeklide sağlık turizmi hizmetleri ile Kıbrıs tüm dünyada insanların ilgisini çeken bir nokta ve adres olmaya devam etmektedir. Yıllardan beri bu konuda güvenilir ve sağlıklı çalışmalar sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Pek çok kişinin memnuniyeti, buradaki ciddi çalışmalarla birlikte önemli bir karşılık göstermiş durumdadır.

Cinsiyet Seçimi Konusunda Kıbrıs Tercihi

Sağlıklı ve kaliteli hizmetin yanı sıra, güvenilir çalışma anlayışı ile Kıbrıs gerçekten pek çok kişinin tercihi. Burada tüp bebek tedavi yöntemlerinin en kaliteli sonuçlarını görmek mümkün olmaktadır. Cinsiyet seçimi fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde 4700-6500 Euro gibi makul rakamları gösteriyor. Burada pek çok kişinin memnuniyetini ve özellikle de beklentilerini sağlıklı hizmet bütünlüğü ile değerlendirmek çok önemlidir. Çok sayıda insanın hizmet için tercih etmiş olduğu Kıbrıs ve burada bulunan tüp bebek merkezleri, gerçekten amacına uygun bir sonuç yaratmaya devam etmektedir.

Cinsiyet Seçimi Kıbrıs Fiyatları

İçinde bulunduğumuz dönemde uygun rakamlarla kaliteli hizmetler yan yana gelmiş durumda. Çocukların cinsiyetini tercih noktasında, önemli bir şans ve fırsat size sunulmuş durumdadır. Burada değerlendirmek istediğiniz avantajlar, sizin için gerçekten dikkate değer sonuçlar yaratacaktır.

Hiç durmadan hemen harekete geçip doğru karar verebilirsiniz. Bununla birlikte nitelikli hizmetler tam da beklediğiniz gibi önemli çözümler yaratmaya devam edecektir. İnsan sağlığı çok önemli olduğu gibi, hem sağlığı koruyan hem de insanların isteklerini yerine getiren bir sağlık merkezi aranılan nokta durumundadır. Kıbrıs’ta bu konuda imkânlar ayağınıza kadar serilmiş durumda. Hiç zaman kaybetmeden cinsiyet seçimi fiyatları 2021-2022 fırsatlarını gözden geçirebilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular mı var?

Doktorunuza Danışın

    Bizi ArayınWhatsappSizi Arayalım