Yumurta donasyonu fiyatları, operasyonun gerçekleştiği yere göre değişiklik göstermektedir. Yumurta donasyonunda en fazla tercih edilen ülke Kıbrıs’tır. Kıbrıs’ta yapılan bir işlemin fiyatı, sadece hastane masrafları düşünüldüğünde, 5.000 Euro civarındadır. Ancak ek masraflar ve ilaç masrafları gibi gereklilikler göz önüne alındığında tutar 6.000 Euro’ya kadar çıkabilmektedir.

Yumurta Donasyonu Fiyatlarını Neler Etkiler?

Yumurta donasyonu fiyatlarını belirleyen etmenler, öncelikle işlemi yaptırdığınız ülke ve hastanedir. Yumurta donasyonu, anne adayının yumurtalarının fertil (doğurganlık özelliğini kaybetmiş) olması nedeniyle, uygun donör bulunması ile yumurtanın donörden alınarak döllenmesi ve anne adayının rahmine yerleştirilmesi işlemidir. Yumurta donasyonu işlemi Türkiye’de yasal değildir. Bu nedenle yabancı ülkelerden bu işlem için izin almak ve bu ülkeleri ziyaret etmek zorunda kalırsınız. Yumurta donasyonun yasal olduğu ülkeler ağırlıklı olarak Kıbrıs, İspanya, İngiltere, Amerika ve Almanya’da yer almaktadır. Hastanede kalma sırasında harcanan miktar kişilere göre değişse de, örnek Amerika’da yapılacak bir işlemin maliyeti yaklaşık olarak 10,000 Dolar olacaktır. Bunun yanında yapılacak ek harcamalarla miktar 15,000 Dolara kadar çıkabilmektedir. Fiyat ve güvenirlilik açısından en uygun yer ise Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezleridir.

Yumurta donasyonu için en uygun yer Kıbrıs’dır. Yumurta donasyonu için başvuru yapılması halinde hızlı bir şekilde işlemleri yaparak ülkesine sağlık turizmi çerçevesinde hasta kabul eden ülkede, işlemin fiyatları eyaletlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak 4000 Euro ile 5000 Euro arasında değişiklik gösteren işlem için, kullanılacak hastanenin iyi seçilmiş olması önerilmektedir.

Yumurta Donasyonu En Uygun Nerede Yaptırılır?

Uygun fiyata ve kaliteli olarak yumurta donasyonu yaptırmak için tercih edilebilecek ülke, Kıbrıs’dır. Kıbrıs tüp bebek merkezimiz’de yapılacak bir yumurta donasyonunun fiyatı yaklaşık olarak ortalama 4.500 Euro civarındadır. Yumurta donasyonu fiyatına İlaç ve seyahat masrafları dahil değildir.

En Sağlıklı Yumurta Donasyonu Nerede Yapılır?

Sağlıklı bir şekilde yumurta donasyonu yaptırmak için en uygun yer alanında en başarılı ve tecrübeli tüp bebek doktorlarının bulunduğu Kıbrıs’tır. Kıbrıs tüp bebek merkezimizde uygulanan yumurta nakli tedavisi, tedavi başlamadan önce gerekli olan bir takım testler yapılarak kişiye en uygun olan tedavi yönteminin belirlenmesi ile yapılmaktadır. Bütün sağlık testi işlemi uygulanan genç donörlerden kaliteli yumurtalar seçilerek uygulandığı için başarı oranları %87’lere kadar çıkmaktadır. Yumurta donasyonu işleminde alınan yumurtalar, anne adayının vücuduna nakledileceği için yumurta donörü özenle seçilmektedir. Yurtdışında bir çok merdiven altı merkezlerde yumurtalar hayat kadınlarından alınmaktadır, bu durumdan dolayı doğacak olan çocuklarda HIV gibi ciddi hastalıklara dair risk durumu oluşabilir.

Bunun yanı sıra, yabancı kaynaklardan alınan yumurtaların sahiplerinin etnik kökenleri, özellikleri mutlaka araştırılmalıdır. Yurtdışında özellikle Girit, İspanya gibi ülkelerde yumurta bağışlarının Ukrayna ve Moldovyalı kadınlara ait olduğu bilinmektedir. Bu nedenle buralarda yapılan yumurta donasyonu işleminde, bulaşıcı hastalık ya da genetik risk durumu yüksek görülmektedir.

Merkezimizde yapılan yumurta donasyonu işlemi, Kıbrıs Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde olup, ISO 27001 bilgi güvenliği sertifikası ve yasalar uyarınca kişinin sağlığını riske atmayacak şekilde yapılmaktadır.

Yumurta Bağışında Bulunmak İsteyenlerde Aranan Özellikler

Yumurta bağışında bulunacakların özellikleri şöyle belirlenmiştir:

 • Kişi, 22- 29 yaşları arasında olmalıdır
 • Sağlıklı bir kadın olmalı, doğurganlık konusunda sıkıntı yaşamamalıdır.
 • Uyuşturucu kullanmıyor olmalıdır.
 • Tüplerinde sorun olmamalıdır.
 • Yumurta donorleri; enfeksiyon hastalıklar, (HIV, hepatit B ve C, sitomegalovirus, sifiliz, klamidya) genetik hastalıklar ( karyotip analizi ve kistik fibrosis taraması ) açısından araştırılmış, kan grupları ve Rh durumları saptanmış, belli etik kökeni olanlarda talasemi ve orak hücreli anemi açısından taramalar yapılmış genç, sağlıklı ve doğurgan kişilerdir.
 • Yumurta donasyonu tedavisi için donor seçimi yapılırken hastanın ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi fiziksel özellikler mümkün olduğunca alıcı çiftinkine benzer olacak şekilde seçilir. Ek olarak, etnik köken, kan grubu ve diğer fiziksel özellikler de mümkün olduğunca alıcı çiftle eşleştirilir.

Yumurta Nakli Yapılabilecek Kişiler

Yumurta nakli yapılabilecek kişiler şöyle sıralanabilir:

 • Yumurta kalitesi düşük olanlar
 • Yumurta oluşumunda sorun yaşanan, yumurtanın varlığı konusunda sorun yaşayan kadınlar
 • Menopoza girmiş olan kadınlar
 • Tüp yolu tıkanıklığına bağlı infertil yumurta üreten kadınlar

Belirtilen özelliklere sahip kişiler yumurta donasyonu yaptırmalıdır. Bu sayede yapılacak nakil ile istedikleri yaşta, menopozdan sonra dahi anne olabilirler.

Kıbrıs Yumurta Donasyonu Fiyatı

Kıbrıs yumurta donasyonu fiyatı bütün masraflar dahil 6000 Eurodur.Ulaşım ve konaklama seçeneklerinize göre fiyat farklıkları olabilir.Yasal detaylar ve daha ayrıntılı bilgi için doktorumuzla veya hasta kordinatörlerimizle görüşerek tedavi detayını netleştirebilirisiniz.

Yumurta Donasyonu Fiyatları 2021-2022

Çocuk sahibi olmak isteyen bayanların yumurta problemi çektiği hususlarda, bazen yumurta donasyonu gerekli olabilir. Bu konudaki hizmet ve maliyetler noktasında yapılan araştırmalar ve çözümler çok önemlidir. Aynı zamanda çocuk sahibi olmak isteyen insanların farklı yöntemleri güvenilir bir biçimde gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Yumurta donasyonu fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde gerçekten ödenebilir makul koşulları gösteriyor. Tedarik sistemi ve uygun fiyat aralıkları ile insanlar için çözüm noktasında ki avantajlı seçenekleri gözden geçirmek gerekmektedir. Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek tedavi merkezleri, bu ve benzer ihtiyaçlarınızı karşılama noktasında güvenilir ve bilinçli adresler olmaya devam etmektedir.

Yumurta Donasyonu Ücretleri 2021-2022

Çok başarılı çalışmalar ve esaslı hizmet bütünlüğü ile kaliteli ve avantajlı sonuçları burada değerlendirmek gerekir. Pek çok kişinin memnuniyetini buradaki güvenilir sonuçlarla ön planda değerlendirmek gerekiyor. Yumurta donasyonu fiyatları 2021-2022 yıllarında, hem rakamsal hem de kaliteli bir bütünlüğe ortaya koymaktadır. Müşteri memnuniyeti ve önemli avantaj koşulları, burada yarattığı fırsatlarla birlikte insanlar için önemli bir şansı ortaya koymaktadır.

Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti konusunda, yıllardan beri insanların takip ettiği çözümleri burada değerlendirmek gerekmektedir. Sağlıklı bir çocuğun dünyaya gelmesi ve ailenin bir birlik sağlaması için, Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin insanlara çok büyük katkısı bulunmaktadır. Bu katkı ve avantajlar, hizmet kalitesi konusunda insanlara ışık tutmak durumundadır. Sağlıklı bir hizmet ile beraber buradaki çözüm ve avantajları ihtiyaç duyan herkesin değerlendirmesi gerekmektedir.

Aklınıza takılan sorular mı var?

Doktorunuza Danışın

  Bizi ArayınWhatsappSizi Arayalım