Kıbrıs tüp bebek tedavisi kurumsal hizmet standartlarına göre verilmektedir. Normal şartlar altında çocuk sahibi olamayan kişiler tüp bebek tedavisi alarak çocuk sahibi olabilirler. Tüp bebek tedavisinde başarı ihtimali oldukça yüksektir. Genellikle tedavinin başarılı olabilmesi için en önemli kriter yaştır.

Kadınların rahminde sağlıklı bir şekilde döllenme işleminin gerçekleşememesi durumunda kişilerin tüp bebek tedavisinden yararlanmaları mümkündür. Rahim dışında, anne ve babadan alınan sperm ve yumurta örnekleri laboratuvar ortamında birleştirilerek ana rahmine aktarılmaktadır. Bu sayede kişilerin bebek sahibi olmaları mümkün hale getirilmektedir. Kıbrıs tüp bebek tedavisi yüksek başarı oranıyla gerçekleştirilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinin Kapsamı Nedir?

Tüp bebek tedavisi son yıllarda doğal yollarla çocuk sahibi olamayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Rahimde sağlıklı bir şekilde gerçekleşmeyen döllenme nedeniyle çocuk sahibi olamayan kişiler bu yöntem sayesinde çocuk sahibi olabilmektedir. Tüp bebek tedavisi kapsamında temel hedef sağlıklı embriyoların rahme yerleştirilmesi ve bu sayede gebeliğin sağlanmasıdır.

Tedavi aşamalarının başarılı bir şekilde uygulanmasının ardından gebelik süreci normal şekilde devam etmektedir. Normal gebelikten farklı olarak tüp bebek tedavisinde gebeliğin gerçekleşmesine neden olan unsurların dış ortamda birleştirilmesidir. Tedavi için anne ve babadan alınan örnekler kullanılmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Tüp bebek uygulaması genellikle rahimde döllenmenin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemediği durumlarda uygulanmaktadır. Rahimden kaynaklanan sorunlara sahip kişiler tüp bebek tedavilerinden yararlanabilirler. Kadınlarda 45 yaşına kadar bu uygulama yapılabilmektedir. Tüp bebek tedavisinin uygulandığı durumlar;

 • 1 yıldan fazla süredir gebelik olmuyorsa ve
 • Rahimde sağlıklı döllenme oluşmuyorsa

Tüp bebek tedavisine başvurulabilir. Kıbrıs tüp bebek tedavi merkezlerine gelerek, gerekli test ve tetkiklerin ardından tedavi olabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisinde Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Tüp bebek tedavisinin yan etkileri oldukça azdır. İlk denemede çocuk sahibi olamayan kişilerin sonraki denemelerine bağlı olarak tüp bebek tedavisi nedeniyle bazı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Tüp bebek tedavisinin görülebilecek yan etkiler;

 • Yüksek yumurtlamaya bağlı olarak hiperstimulasyon sendromu
 • Karın içinde sıvı toplanması
 • Akciğere pıhtı atması
 • Yanma, alerjik reaksiyonlar, enfeksiyon vb. durumlar

Görülebilmektedir. Bu gibi yan etkilerin görülme sıklığı oldukça düşüktür. Bu nedenle çocuk sahibi olamayan kişilere tüp bebek tedavileri uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Tüp Bebek Tedavi Süreci Nasıl İşler?

Tüp bebek tedavi süreci farklı aşamalardan oluşmaktadır. Tüp bebek tedavisine uygun olan kişiler gerekli tetkiklerin ardından tedaviye alınırlar. Tüp bebek tedavi süreci genellikle;

 • Muayene ve testlerin yapılması
 • Hormonların baskılanması
 • Yumurtalıkların uyarılması
 • Yumurtaların toplanması
 • Enjeksiyon aşaması
 • Embriyo yerleştirme işlemi
 • Gebeliğin oluşması ve takibi

Aşamalarından oluşmaktadır. Tüp bebek tedavisi alan kişiler için farklı tip uygulamalar yapılabilmektedir. Ancak bu aşamalar takip edilmeden tüp bebek tedavisinden sonuç almak neredeyse imkânsızdır. IVF ve ICSI yöntemleri kullanılarak yumurta ve spermlerin birleştirilme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Embriyo Transferi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp bebek embriyo transferi tedavinin en önemli noktalarından biridir. Transfer işlemi anneye yapıldıktan sonra kişilerin yaşam tarzında önemli değişiklikler yapmaları gerekecektir. Embriyo transferi sonrasında anne adaylarının;

 • Yoğun fiziksel aktivitelerden uzak durması
 • Spor ve egzersize ara verilmesi (doktor kontrolünde devam edebilir)
 • Stresten, üzüntüden vb. durumlardan uzak durulması
 • İlaç kullanımına ara verilmesi (doktor tavsiyesi dışında hiçbir ilaç kullanılmamalıdır)
 • Beslenme alışkanlıkları değiştirilmesi

Gerekmektedir. Kıbrıs tüp bebek tedavisi almak isteyen kişiler aynı zamanda tedaviyi uygulayan doktor tarafından verilecek tavsiyelere harfiyen uyması gerekmektedir. Tüp bebek tedavisinde başarı oranı oldukça yüksektir.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2021-2022

Tüp bebek tedavi merkezleri ile adını duyurmuş olan Kıbrıs, tüm dünyada insanlar tarafından kabul görmüş ve tavsiye edilmiş bir noktadır. Burada bulunan sağlık merkezleri, çocuk sahibi olmak isteyen insanlara önemli yardımda bulunuyor. Buna mukabil olarak sağlık turizminin gerçekten ilgi çeken bir sonucunu burada görmek mümkün olmaktadır.

Pek çok ebeveyn adayı için, Kıbrıs tüp bebek fiyatları 2021-2022 yılları arasında tahmin edilmesi gereken önemli bir konudur. Maliyetleri hesaplamak ve buna uygun ödeme yapmak için, insanların bu değerlendirmeleri en iyi şekilde gözden geçirmesi gerekmektedir. Çocuk sahibi olmak ve bunun mutluluğunu yaşamak önemli. Bununla beraber bu konudaki mutluluğun bedelini bilmek ve fiyatlar konusunda bilgi sahibi olmak, yine büyük önem taşımaktadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Ve Tüp Bebek Fiyatları

Güvenilir merkezler ve burada yapılan faaliyetler ile birlikte, gerçekten pek çok değişik hizmetin uygun koşullarını görmek mümkün. Yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve cinsiyet seçimi gibi nitelikli hizmet fırsatları konusunda, buradaki sonuçları en iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir.

Kıbrıs tüp bebek fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde 2000-3000 Euro aralıkları ile karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bu konuda çok nitelikli ve cazip olarak gördüğümüz seçenek fırsatları, insanlar tarafından memnuniyet noktasında iyi bir çözüm ortaya koymaktadır. Dikkatli yapılan değerlendirmeler, sağlıklı hizmetin en sağlıklı avantajlı koşullarını gösteriyor. Çocuk sahibi olmak için, gerçekten bu konuda birazcık fedakâr davranmak ve buna göre karşılığını almak önemlidir.

Kıbrıs Tüp Bebek Ücretleri

Nitelikli ve doğru bir adresin, kaliteli hizmet konusunda size sağlamış olduğu imkânları görmek gerekmektedir. Son derece önemli ve esaslı çalışmalarla birlikte, beklentileri karşılayan çözüm ve avantajları burada değerlendirmek söz konusu olmaktadır. Son derece bilinçli bir biçimde uzmanların çalışması ile Kıbrıs tüp bebek fiyatları 2021-2022 yıllarındaki sonucu ortaya koyuyor.

İndirimli ve makul olduğu gibi, kaliteli bir hizmet pozisyonunda beklentileri karşılayan çözüm ve avantajlara yakından bakmak gerekmektedir. Çok esaslı bir biçimde kaliteli hizmet pozisyonu burada karşımıza çıkarken, güvenilir sağlık merkezlerinin ihtiyaçlara cevap veren bir sonucunu burada görmek mümkün olmaktadır. Çok bilinçli ve kabiliyetli çalışmalarla birlikte, beklenen sonuçları burada değerlendirmek gerekmektedir.

Aklınıza takılan sorular mı var?

Doktorunuza Danışın

  Bizi ArayınWhatsappSizi Arayalım