Tüp bebek tedavisi doğal yöntemlerle çocuk sahibi olamayan kişilerin başvurduğu yaygın bir yöntemdir. Başarı şansının yüksek olması nedeniyle tüp bebek tedavisi sıklıkla eşler tarafından tercih edilmektedir. Kadınlarda mevcut rahim sorunları nedeniyle spermin yumurta içinde döllenememesi durumunda, tüp bebek yöntemi ile döllenme işlemi rahim dışında gerçekleştirilmektedir. Rahim dışında uygun ortamlarda babadan alınan spermin döllenmesi ile yeniden ana rahmine enjekte edilir.

Rahim dışında gerçekleştirilen bu yöntem anne ve babadan alınan örneklerle yapılmaktadır. Sperm transferinde olduğu gibi farklı kişilerin spermleri kullanılmaz. Günümüzde birçok kurumsal sağlık kuruluşu tüp bebek tedavisi sunmaktadır. Tedavi sürecine ve uygulama tekniğine göre tüp bebek fiyatları farklılık göstermektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek yaptıranlar genellikle tedavi sonrasında sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olmaktadırlar. Tüp bebek tedavisi, annenin rahminde sağlıklı döllenmenin olmaması durumunda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi kapsamında döllenme işlemi rahim dışında gerçekleştirilmektedir.

Anneden ve babadan alınan örneklerin uygun ortamlarda birleştirilmesinin ardından yeniden rahme aktarılır. Yapılan işlemlerin ardından kısa süre içinde tedavi gebelik ile sonuçlanmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Aşamaları Nelerdir?

Tüp bebek aşamaları tedavinin en çok merak edilen kısımlarından biridir. Genel anlamda tüp bebek tedavisinin beş farklı aşamadan oluştuğu gözlemlenmektedir. Tüp bebek tedavisinin aşamaları;

 • Yumurtalıkların Uyarılması: Bir dizi ilaçlarla kadınlarda doğurganlık ve yumurta sayısının arttırılması işlemidir. Bu aşamada çeşitli kan ve diğer testler yapılır.
 • Yumurtaların Toplanması: Foliküler aspirasyon işlemi bu aşamada uygulanmaktadır. Söz konusu operasyon ile yumurtalar çekilmektedir.
 • Döllenme ve Embriyo Oluşumu: Sperm ve yumurtanın birleştirilme aşamasıdır. Anne ve babadan alınan örnekler uygun ortamda birleştirilir. Bu işlemler ICSI veya intrasitoplazmik sprem enjeksiyonu uygulanabilmektedir.
 • Embriyo Gelişimi: Birleştirilme adımı gerçekleştirildikten sonra yaklaşık 5 gün süreyle embriyoların sağlıklı olarak bölünmeleri takip edilir. Bu aşamada hücreler teste tabi tutulur. Hasarlı embriyoların geçilmesi mümkündür.
 • Embriyo Transferi: Son aşamada sağlıklı embriyo annenin rahmine yerleştirilir. Bu aşamada birçok farklı uygulama yapılabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Defa Denenebilir?

Tüp bebek denemesi genellikle 3 defa yapılmaktadır. Üç denemenin ardından gebelik ihtimali oldukça düşüktür. 3 seferde de denemelerin başarısız olması durumunda sonraki denemelerde gebelik ihtimali çok düşük olduğu için genellikle üç denemeden sonra uygulama tavsiye edilmemektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Yaşına Kadar Uygulanabilir?

Tüp bebek tedavisi yaş sınırı kadınlarda 45 yaş olarak belirlenmiştir. Aslında bu yaş genel olarak hamile kalınması için son sınır olarak da ifade edilmektedir. 40 yaş ve üzeri kadınların hamile kalma ihtimali normal şartlar altında da düşüktür. Bu nedenle tüp bebek tedavisinin genç yaşta uygulanması başarı şansını arttıracaktır.

40 yaş ve üzeri kişilerde tüp bebek tedavisi uygulanmadan önce kapsamlı testlerin yapılması ve uygunluğun kontrol edilmesi gerekmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Şansı Ne Kadardır?

Tüp bebek tedavisi başarı oranı birçok farklı unsura göre değişiklik göstermektedir. Yaş, sperm, yumurta ve embriyo kalitesi, uygulama yöntemi vb. durumlar bu başarıda önemli bir rol oynamaktadır. Tüp bebek tedavisinde başarı şansı yaşlara göre incelendiğinde;

 • 30 yaş ve altı kadınlarda: %55 – %60 başarı şansı
 • 40 yaş ve üzeri kadınlarda: %15 – %20 başarı şansı

Görülmektedir. Tedavinin başarı şansının arttırılması için yaş oldukça önemli bir etkendir. Tüp bebek fiyatı başarı oranlarına göre değil, uygulama yöntemlerine ve hastane politikalarına göre belirlenmektedir. Tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olması imkansız olan kişilerin uygun yöntemlerle çocuk sahibi olmaları mümkün hale getirilmektedir.

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek tedavisi fiyatları günümüzde farklı uygulama biçimlerine sahip olması nedeniyle değişiklik göstermektedir. Çeşitli özel tıp merkezlerinde uygulanan yöntemlere göre bu fiyatlar farklılık gösterecektir. Tüp bebek uygulaması çocuk sahibi olamayan kişilerin en sık başvurduğu yöntemlerden biridir. Bu nedenle günümüzde Türkiye’de de başarı oranı oldukça yüksek bir şekilde tedavi uygulanabilmektedir.

Tüp bebek tedavisi, rahimde embriyonun gelişimine engel teşkil eden ve bu nedenle çocuk sahibi olamayan kişilere yardımcı olmaktadır. Dış ortamda birleştirilen sperm ve yumurta, sağlıklı bir şekilde embriyo oluşturmasının ardından annenin rahmine yerleştirilmektedir. Tüp bebek fiyatı belirlenirken de bu uygulama sırasında kullanılan yöntemlere göre değişiklik göstermektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Tüp bebek tedavisinin uygulandığı durumlar arasında normal yollardan çocuk sahibi olamamak ilk sırada yer almaktadır. Sağlık açısından çocuk sahibi olmaya engel bir duruma sahip olan kişiler tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olama ihtimallerini yükseltebilirler. Bu tedavi yönteminden başarı oranı oldukça yüksektir. Tüp bebek tedavisi;

 • Sperm sayısının 5 ml altındaki kişilere
 • Kadın üreme kanalları tıkanık olanlara
 • Sperm hareketliliği ve morfolojisi düşük kişilere
 • Diğer üreme tedavilere cevap vermeyen kişilere

Uygulanabilmektedir. Uzmanlar tarafından doğal yollarla çocuk sahibi olamayan kişiler için tavsiye edilen en önemli tedavi yöntemi tüp bebektir. Açıklanamayan kısırlık durumlarında da bu tedavi yöntemi kullanılmaktadır.

Tüp Bebek Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tüp bebek fiyatları uygulama biçimine göre farklılık göstermektedir. Özel sağlık kuruluşları tarafından uygulanan bu tedavilerde hastane politikaları da fiyatların belirlenmesinde etkili olacaktır. Tüp bebek tedavisinde giderek gelişen ve başarı oranının artmasını sağlayan teknolojik gelişmeler, yöntemlerin değişmesine de neden olmuştur. Tüp bebek fiyatı söz konusu bu uygulamalara göre sağlık kuruluşu tarafından belirlenecektir.

Tüp bebek tedavisi almak isteyen kişilere ilk olarak uygun olup olmadıklarına ilişki bazı testler uygulanmaktadır. Bu test ve tetkiklere göre tedaviye uygun olup olunmadığı belirlenir. Genellikle beş adımda tamamlanan tedavi süreci sonrasında gebe kalma olasılığı oldukça yüksektir. Bu aşamadan sonra normal gebelik gibi süreç işlemeye devam eder. Doktor kontrolü doğum sonrasına kadar oldukça önemlidir.

Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Tüp bebek tedavi yöntemleri gelişen teknoloji ve yeni uygulamaların keşfedilmesi ile bir hayli çeşitlenmiştir. Uygulama yönteminin belirlenmesinde etkili olan bir diğer önemli unsur kişilerin sağlık durumudur. Doğum için uygun koşulları desteklemek adına bu yöntemler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Yaygın olarak kullanılan tüp bebek tedavi yöntemleri;

 • IMSI Yöntemi: Uygun spermlerin seçilmesi ve mikroenjeksiyon ile yüksek başarı oranı
 • Mikrotese Yöntemi: Laboratuvar ve mikroskop ile yapılan testis biyopsisi
 • Pregenetik Diagnozis (PGD): Genetik sorunlu çiftlerde uygulanır
 • Asisthatcing Yöntemi: Lazer ile embriyo çeperlerinin yok edilmesi
 • Frozen Yöntemi: Sperm, yumurta ve embriyoların sonraki kullanım için saklanması

Olarak belirlenmiştir. Bu yöntemlere ek olarak destekleyici tedavilerde uygulanabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürede Yapılır?

Tüp bebek tedavi süresi embriyonun oluşturulmasından doğum sonrasına kadar devam etmektedir. Genellikle 15 gün içinde tedavi uygulanmaktadır. Ancak tedavi sonrası sürecin kontrol altında tutulması oldukça önemlidir. Kısa ve uzun protokol olmak üzere iki farklı tedavi süresinden bahsedilebilir. Tüp bebek tedavi süreleri;

 • Kısa protokol – 15 gün
 • Uzun protokol – 1 ay

Olarak belirlenmiştir. Genellikle bu süreler içinde embriyonun rahme yerleştirilmesi ve gebeliğin mümkün kılınması mümkündür. Tedavi için farklı aşamalar ve yöntemler uygulanmaktadır. Tüp bebek fiyatı da bu yöntemlere ve aşamalarda kullanılan tekniklere göre farklılık gösterecektir.

Tüp Bebek Fiyatları 2021-2022

Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek sağlık merkezlerinin, kaliteli hizmet için doğru adresler olduğunu biliyoruz. Özellikle de sağlık turizminin hareketli olduğu Kıbrıs’ta, çok ince ve nitelikli tedavi yöntemleri uygulamaya konmuş durumda. Güvenilir sağlık merkezleri ve bu merkezler bünyesinde çalışan doktorlar ve sağlık personeli, gerçekten donanımlı ve kabiliyetli bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda takım kalitesi ile beraber burada verilen hizmetlerin, son derece üst düzeyde sonuçlarını görmek mümkün olmaktadır.

Tüp bebek fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde daha uygun sonuçları gösteriyor. Özellikle de çocuk sahibi olmak ve bunu elde ederken sağlıklı olmak isteyen herkes, güvenilir merkezlerden yardım almak durumundadır. Fiyatlar ve hizmet kalitesi ile sağlık sonuçları burada değerlendirmek, gerçekten insanlar tarafından üzerinde durulması gereken bir sonuç yaratmaktadır.

Tüp Bebek Tedavi Yöntemi Fiyatları

Hem rakamsal boyutlarda değerlendirmeler hem de bilinçli çalışmalarla birlikte, buradaki hizmet pozisyonunu en iyi şekilde gözden geçirmek gerekmektedir. Yıllarca bu konuda yapılan detaylı ve kabiliyetli çalışmalar sonucunda, insanların memnuniyetini en iyi şekilde değerlendirmek mümkün olmaktadır. Makul derecedeki avantajların yanı sıra, tüp bebek fiyatları 2021-2022 yıllarında 2000-3000 Euro olarak gerçekten dikkat çeken bir sonuç ortaya koymuştur.

Uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet pozisyonunda, yıllardan beri insanların beklentisini karşılayan çözüm ve avantajlara bakmak gerekmektedir. Müşteri memnuniyeti ve esasa uygun hizmet pozisyonunda, gerçekten değerlendirilmesi gereken çözüm ve avantajları burada rahatlıkla görebiliyoruz.

Tüp Bebek Ücretleri 2021-2022

Güvenilir ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra, insanların memnuniyeti konusunda burada önemli çalışmalar söz konusu. Son derece dikkat çekici detaylar, hizmet kalitesi ile beraber önemli çözümleri gündeme getirmeye devam etmektedir. Tüp bebek fiyatları 2021-2022 yılları içerisinde gerçekten ödenebilir koşulları göstermektedir. Sağlık turizmi için Kıbrıs’ı tercih eden ve bu girişimle birlikte çocuk sahibi olan insanların memnuniyeti, size buradaki tavsiyelerimizi daha bilinçli bir şekilde göstermek durumundadır. Uygun fiyat ve kaliteli sağlık hizmetinin yan yana geldiği koşullarda, aradığınız sonuçları burada önemli bir fırsat gibi görebilirsiniz.

2021TÜP BEBEK TEDAVİSİ FİYATLARI

2021 tüp bebek tedavisi fiyatları, bebek sahibi olamayan çiftlerin hayallerini gerçeğe dönüştüren tüp bebek tedavisi hakkında merak edilenlerden bir tanesi de tüp bebek tedavisi fiyatları. Tüp bebek tedavisi fiyatları sürekli değişkenlik gösteriyor ve dolayısıyla önümüzdeki yıl 2021 tüp bebek tedavisi fiyatları tüp bebek düşünen çiftlerin merak konusu. Tüp bebek tedavisi fiyatları uygulama yapılacak olan merkezden merkeze ve prosedürüne göre değişiklik gösterir. Örneğin bazı merkezler her şey dâhil fiyat belirtirken bazı merkezler sadece tedavi için fiyat belirtmekte ve tedavi esnasında ekstra ödemeler çıkabilmektedir. Bu nedenle tüp bebek tedavisi yaptırmaya başlamadan önce 2021 tüp bebek tedavisi fiyatları hakkında geniş çaplı bir araştırma yapmalı, net bilgiler edinilmeli ve ondan sonra tedaviye başlanmalıdır.

Aynı zamanda tüp bebek tedavisinde devlet desteğinden de faydalanabilir. Ancak bunun için tedavi uygulanacak merkezin sosyal güvenlik kurumu ile anlaşması bulunması gerekmektedir. Sosyal güvenlik kurumu ile anlaşması bulunan merkezlerde tedavinin maliyeti sosyal güvenlik kurumu heyet raporu ile birlikte büyük oranda azalmaktadır. Sosyal güvenlik kurumu heyet raporu devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerinden alınabilmektedir.

Peki, tüp bebek tedavisi pahalı mıdır?

2021 tüp bebek tedavisi fiyatları uygulama yapılacak merkeze ve tedavi yapılacak olan çiftlere uygulanacak programa göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle de 2021 tüp bebek tedavisi fiyatları hakkında net bir rakam söylemek pek mümkün değildir. Tüp bebek tedavisi düşünen çiftler çoğu zaman merkez seçimini fiyatlara göre yapmaktadır. Tüp bebek muayeneleri genelde ücretsiz olarak yapılmakta ve uygulanacak tedavi yöntemine göre fiyat belirlenmektedir. 2021 tüp bebek tedavisi fiyatlarının yüksek olmasının sebeplerinden bir tanesi de uygulanacak olan ilaç tedavisidir. Çünkü bu ilaçlar sadece bu tedaviye özgü üretilen özel gen ilaçlarıdır. Ve bu ilaçların üretimi Türkiye’de henüz yoktur.

Tüp bebek tedavisi yaptırırken sunulan hizmetin içeriğini tam olarak öğrenmemiz gerekir. Aksi takdirde detayını öğrenmediğimiz durumlarda ekstra masraflar çıkabilir ve uygulama yapılacak çiftleri zor duruma düşürebilir.

Tüp bebek fiyatları 2022

Tüp bebek fiyatları 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında, Türkiye’de 1000 euro ile 2000 Euro arasında değişmektedir. Kıbrıs’ta tüp bebek fiyatları 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılındada 2000 Euro ile 4000 Euro arasında değişmektedir.

Aklınıza takılan sorular mı var?

Doktorunuza Danışın

  Bizi ArayınWhatsappSizi Arayalım