Kıbrıs tüp bebek merkezimizde bebek sahibi olabilmek artık imkânsız değil. Gebeliğin gerçekleşebilmesi için zamanlama çok önemlidir. Kadınlar sadece regl döngülerinin olduğu zamanlarda hamile kalabilir. Yumurta ve sperm doğru zamanda bir araya geldiği zaman gebelik oluşabilir. Bir kadın dünyaya yumurtaları ile birlikte gelir. Zamanla kadın yaşlandıkça yumurtaları da onla birlikte yaşlanır ve yumurtaların kalitesinde ve sayısında büyük oranda düşüş başlar. Bu nedenledir ki yaş ilerledikçe bebek sahibi olma ihtimalide düşmektedir. Ancak günümüzde teknoloji ve bilimin birbirine paralel olarak hızla ilerlemesiyle birlikte menopoza girmiş kadınlar bile tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olabilmektedir. Aynı şekilde bir erkek de spermleriyle doğar ve spermleri de onunla birlikte yaşlanır. Bu nedenle aynı kadınlardaki gibi erkeklerin de yaşı ilerledikçe bebek sahibi olabilme olasılığı düşer. Ancak yine tüp bebek tedavisi yöntemi kullanılarak sperm donasyonu adı verilen yöntemle spermi tamamen tükenmiş çiftlerde bebek sahibi olabilmektedir. Örneğin kırk yaşından küçük erkeklerin kırk yaşından büyük erkeklere oranla bebek sahibi olabilme olasılığı daha yüksektir.

Dünyada birçok tüp bebek merkezinde bebek sahibi olamayan çiftler için tüp bebek tedavisi gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de bu durum biraz daha yasalarla kısıtlanmış olmakla birlikte Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi yaptırmak en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir. Arama motorlarında yapılan istatistiklere göre en çok aratılan ve tıklanan Kıbrıs tüp bebek kadınlar kulübü araştırmaları insanların bu yöndeki merakının en belirgin göstergesidir.

Kıbrıs Tüp bebek merkezlerinde gerçekleştirilen yumurta donasyonu ile anne adayının doğal yollarla hamile kalamadığı durumlarda uygulanan yöntemlerin başında gelmektedir. Yumurta bağışı adı verilen yöntemle yumurtaları işlevini tamamen kaybetmiş hatta menopoza girmiş bir kadın bile bebek sahibi olabilmektedir. Anne adayının yumurtalarının sağlam ancak baba adayının spermlerinin işlevini kaybettiği durumlarda ise sperm donasyonu adı verilen tedavi yöntemi ile yine çiftlerin bebek sahibi olabilmeleri sağlanabilmektedir.

Kıbrıs’ın aynı zamanda güzel bir tatil mekânı olması da Kıbrıs’ın bu tedavi için tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Tüp bebek tedavisi hastanede yatmayı gerektirmeyen bir tedavi yöntemi olduğu için çiftler hem tedavisini görürken hem de en güzel şekilde tatil yapabilmektedir.

Aklınıza takılan sorular mı var?

Doktorunuza Danışın

    Bizi ArayınWhatsappSizi Arayalım